Poslední zápas před finským Karjala cupem odehráli Karlovarácí právě na ledě Liberce. Bohužel pro energetiky utkání nedopadlo dobře a o bodový zisk přišli necelé dvé minuty před koncem.

„Doufám, že se to dneska nebude opakovat. V Liberci jsme v obranném pásmu po vhazování udělali chybu, špatně si rozebrali soupeře a obránce dal střelou gól,“ vzpomínal na poslední extraligový souboj Lukáš Pech a pokračoval: „Pokud budeme chtít dnes uspět, a to my samozřejmě chceme, tak se takovýchto chyb musíme vyvarovat.“

Ve Finsku se poprvé představil v národních barvách obránce Ondřej Němec. „Před prvním zápasem jsem byl hodně nervózní, ale po chvilce to ze mne spadlo. Hokej se hraje na mezinárodní scéně daleko rychleji a věřím, že to bude pro mě přínosem, který dokážu už v dnešním střetnutí prodat,“ řekl těsně po příletu Němec.

Karlovarský lodivod věří, že po čtyřech porážkách jeho svěřenci zabojují a připíší si další body. „Dnešní utkání bude hodně o vůli. Hráči, kteří byli s reprezentací, se vrátili až v neděli po půlnoci a měli velice málo času na regeneraci. I proto bude toto utkání velice náročné,“ popsal stav kádru trenér Josef Paleček.

Před přestávkou nastupoval v karlovarské svatyni Lukáš Sáblík. „Dnes se do branky postaví Lukáš Mensator. V reprezentaci chytal výborně a věřím, že si formu přivezl sebou,“ uzavřel kouč.

Utkání začne na zimním stadionu v Rybářích v 18 hodin.