Neuvěřitelné se stalo skutkem. Hokejisté karlovarské Energie si opět po roce zahrají extraligové finále a opět se Slávií Praha! Podobně, jako před semifinále se Spartou, i teď Energii osobnosti našeho regionu věří. „Vyhrajeme, máme na to,“ zní takřka jednotně.

Tak například primátor města Karlovy Vary Werner Hauptmann: „Zvítězíme 4 : 2 na zápasy a poslední vítězný zápas budeme hrát doma,“ věří Hauptmann, který je dlouholetým fanouškem karlovarských hokejistů.

Stejný tip má i majitel klubu Karel Holoubek. Toho jsme se zeptali, zda–li neuvažuje na finálovou sérii velkoplošnou projekci pro diváky, kteří se nedostanou na stadion? „Zatím ne, počkáme, jak se série rozjede. Je to přece jenom komplikovaná záležitost, která je navíc závislá i na počasí… Ale uvidíme,“ nechává si pootevřená vrátka pro případný příznivý vývoj Holoubek.

Generální manažer týmu Miroslav Vaněk tipuje těsné vítězství 4 : 3. „Sice to znamená, že budeme muset vyhrát poslední zápas v Praze, ale klukům věřím,“ řekl deníku Vaněk.

A jak tipují finále oba ředitelé František Štěpánek (Sokolovská uhelná) a Rudolf Borýsek (Lias Vintířov), kteří přesně uhodli semifinálovou sérii?

„Zůstanu u vítězného tipu 4 : 2. Musím, stejně jako vloni, před výkonem mužstva smeknout už teď. Myslím, že máme ale Slávii co vracet, takže jsem i nadále optimistou,“ zhodnotil svůj tip Štěpánek.

Borýsek očekává větší drama, ale i on věří, že Energie nakonec vyhraje 4 : 3 na zápasy.

Promotér koncertů rockových kapel Jethro Tull, Kabát nebo Ritchie Blackmoora v regionu Vladimír Suchan si myslí, že to bude jednoznačnější: „Vyhrajeme 4 : 1,“ což by znamenalo ukončení série také v Praze.

K tomuto tipu se připojuje i redakce Karlovarského deníku. „V každém případě, ať to dopadne, jak to dopadne, letos už to Energie nepustí,“ shodli se redaktoři Karlovarského deníku.

V pátek to všechno vypukne na domácím ledě, tak do toho!

Osobnosti tipují

ENERGIE KV : SLAVIE PRAHA
W. Hauptmann — 4 : 2
M. Vaněk — 4 : 3
K. Holoubek — 4 : 2
F. Štěpánek — 4 : 2
R. Borýsek — 4 : 3
V. Suchan — 4 : 1

Tip Deníku — 4 : 1