Fanoušci hostujícího týmu již řádnou chvíli oslavují ve svém sektoru výhru svého týmu.

Ze zbytku našlapané „plechárny“ se začíná ozývat mohutný skandovaný potlesk. Domácí fanoušci tak vyprovázejí své borce z karlovarského ledu a před zápasy v pražské aréně nalévají hráčům nové síly do dalších bojů. „Hoši, děkujem,“ ozývá se.

Před začátkem série většina fanoušků Energie věřila v úvodní dvě výhry. To se nestalo. Nikdo však nesmutní. Karlovarští čekali na play off deset let. Když do něj Energie vloni poprvé nakoukla, protlačila se nakonec až do finále a její dnešní soupeř potřeboval k jejímu přemožení sedm zápasů.

A letos? Znovu v play off a znovu ve finále. Co víc si přát? Snad jen ten titul…

Slavie sice srovnala stav zápasů na 1:1, ale to fanoušky Energie příliš nerozlaďuje, dál věří, že na druhý pokus to konečně vyjde. „V pátek jsme ukázali, že dokážeme přehrát i takový tým, jakým je Slavia. Dnes to nevyšlo, nevadí. Vyhrajeme v Praze,“ míní Karlovarák Jaroslav Novotný.

Stejně jako on zamíří do Prahy stovky dalších příznivců karlovarského klubu, aby znovu podpořili své hráče. Kolik se jich nakonec do O2 Arény dostane, to se uvidí. „Slavia nám poskytla stejně lístků jako oni dostali sem, přitom jejich Aréna je čtyřikrát větší,“ neskrývá své překvapení Jiří Mašek, další z Karlovarských, který cestuje s Energií již několik let i na stadiony soupeřů. I on věří, že Energie nakonec uzme titul letošního vítěze extraligy.

A když ani napodruhé Karlovarští neuspějí? „Nevadí, aspoň si finále pořádně užijeme,“ říká dlouholetý příznivec karlovarského hokeje Jiří Sladký. A má pravdu.

Karlovy Vary se po roce opět baví hokejem.

(zpa)