Podle primátora Wernera Hauptmanna (ODS) by v úterý město zorganizovalo veřejné promítání zápasu. „Věřím ale, že série skončí už dnes,“ řekl Hauptmann. Hokejisté, které primátor navštívil po středečním zápasu, se totiž podle jeho slov budou snažit rozhodnou celou sérii už v dnešním čtvrtém zápase, který se hraje opět v Praze.

Kdyby se ovšem karlovarským hokejistům nepodařilo udolat loňského mistra extraligy už dnes, nemusejí být ti, kteří se v neděli nedostanou do „Plechárny“, smutní. Vedení týmu totiž chystá promítání už na šestý zápas finále.

„Na dnešek nic nechystáme, i když všichni věříme, že hokejové finále skončí právě dnes, protože Slavii porazíme,“ uvedl prezident klubu HC Energie Ladislav Trubač.

Ten zároveń vysvětlil, proč klub nepřipravil venkovní promítání třeba už právě na dnešek: „Nechceme zkrátka nic zakřiknout.“

Následující představa vedení klubu je následující. „Pokud dnes Slavii neporazíme, během soboty se rozhodneme, zda v neděli, kdy hrajeme doma, uspořádáme před zimním stadionem promítání. Závisí to na tom, jaký bude zájem lidí o vstupenky přímo na karlovarský stadion,“ nastínil prezident Trubač, který se ale domnívá, že venkovní promítání bude nakonec hatit slunečné počasí.

Velké oslavy jsou pak plánovány na čtvrtek 16. dubna, a to přímo v prostorách zimního stadionu. O zábavu fanoušků se tu mají postarat kapely. Akci má podle Trubača zakončit ohňostroj.

Vloni přenos utkání před zimním stadionem financoval kraj. Stálo ho to 200 tisíc korun. Letos stejnou částku věnuje kraj přímo hokejistům, žádné promítání nechystá. Město naopak loni uspořádalo přenos zápasu v Lidovém domě. Na ten ale přišlo jen několik málo lidí.

Jana Kopecká, Petr Kozohorský