V Perninku si lidé sice pochvalují zdejší obchody, ale pro některé důležité potřeby musí jezdit do Abertam.

„Když potřebuji nakoupit nějaké potraviny, tak to v Perninku není problém. Lidé sem jezdí i z okolních měst, protože zde máme oproti nim nižší ceny. Ale chybí zde například železářství. Pro tyto potřeby jezdím až do Abertam a zrovna v zimě není cesta nejlepší, takže bych zde tuto projednu určitě uvítal. Jinak si ale myslím, že na tak malé městečko má Pernink dostatek obchodů,“ uvedl Pavel Kozák z Perninku.

Abertamský starosta potvrzuje, že železářství je hojně navštěvované, ale zároveň upozorňuje, že zde chybí například malá provozovna pekárny. „Naše obec má zhruba 1 200 obyvatel. Ve městě jsou prodejny zeleniny, potravin, stavebniny ale i železářství, do kterého jezdí i lidé z okolních měst. Chybí mi zde například malá pekárna, ale to není problém pouze naší obce, to je celorepublikový problém. V zahraničí má každá vesnička tuto provozovnu,“ řekl starosta Zdeněk Lakatoš.

Starosta Lakatoš také nastínil, jak by řešil případný zbudování supermarketu v obci. „Kdyby byla možnost zde postavit supermarket, tak bych to určitě řešil s obyvateli Abertam, protože si myslím, že to je poměrně zásadní rozhodnutí a mohlo by to mít vliv na existenci zdejších malých obchodů. Názory obyvatel jsou pro nás velice důležité,“ dodal.