Příjemné počasí a ideální podmínky, to by mělo být hlavním lákadlem pro lyžaře k prožití víkendu na horách.

„Teplota se u nás pohybuje kolem nuly, ale běžecké tratě i sjezdovky jsou na víkend skvěle připravené. Všechny sjezdovky jsou navíc otevřené,“ uvedl Otakar Štika, předseda TJ Jáchymov, který provozuje areál Neklid.

Ten zároveň potvrdil, že v areálu je také možnost zapůjčení lyží i snowboardu. „V našem areálu se koná celorepubliková soutěž, takže návštěvnost bude určitě vysoká. Návštěvníci si mohou zapůjčit lyže, ale také snowboard,“ dodal.

Skvělá lyžovačka čeká také návštěvníky Perninku, kde je teplota těsně nad nulou.

„I když nemrzne, tak máme běžecké tratě dobře připravené. Navíc počasí je příjemné, takže lyžaři si opravdu přijdou na své a kdo si udělá výlet na hory, tak zaručeně nebude litovat. Sjezdovky máme také všechny přístupné,“ řekl Rudolf Holý, provozovatel střediska v Perninku.

Občané Božího Daru se v sobotu rozhodně nudit nebudou.

„Pro návštěvníky máme otevřeny všechny sjezdovky i běžecké tratě. Ty by měly být připraveny jako vždy, tedy výborně. Lyžování je výborným denním program a na večer máme přichystaný sledování Lukáše Bauera v jeho dalším závodě na Olympijských hrách. V místní zasedací místnosti budeme od 22.00 hodin, přichystali jsme si malé občerstvení a všichni pevně doufáme, že bude i po závodě co slavit. Snad Lukáš získá další medaili,“ řekl starosta Jan Horník.