Město Hroznětín se dostalo do zoufalé situace. Jezdí přes něj totiž stále více kamionů. Podle radnice tento nárůst dopravy způsobil zákaz průjezdu kamionů přes nedaleký Jáchymov. Řidiči jsou totiž v podstatě nuceni jezdit pouze přes Hroznětín a přilehlé obce.

„Karlovarský kraj si nechal zpracovat posudek v oboru doprava, Jáchymov předložil znalecký posudek v oboru těžba. Oba se týkaly vlivu kamionové dopravy na dopravu v Jáchymově a okolí. Nechali jsme si zpracovat návrh dopravního značení v Jáchymově. Poté jsme stanovili nové dopravní značení,“ uvedla Andrea Bocková, mluvčí kraje.

„To spočívá v zákazu vjezdu automobilů těžších než 10 tun na silnici první třídy. Ta začíná v Dolním Žďáru od křižovatky s ulicí Jáchymovskou a končí v Božím Daru na kruhovém objezdu. Nové značení platí od 1. července tohoto roku,“ dodala Bocková.

A právě toto dopravní omezení má podle Hroznětínských markantní vliv na nárůst dopravy ve městě. „Kamionů totiž po tomto zákazu proudí přes Hroznětín ještě více než předtím. Pokud se chtějí vyhnout Jáchymovu a zároveň se dostat do Ostrova nebo Karlových Varů, tak mnoho variant nemají,“ konstatoval Jaroslav Rovný, starosta Hroznětína.

„Situace je opravdu vážná, nebál bych se ani tvrzení, že našemu městu hrozí dopravní kolaps. Během dopravních špiček se zde tvoří kolony, které znepříjemňují život chodcům i místním řidičům. Přejít tady silnici je mnohdy úkol na velmi dlouhou dobu. Nepodařilo se nám bohužel prosadit, aby zde přibylo přechodů pro chodce,“ dodal Rovný. „Největší nápor je během ranních hodin a poté v pozdních odpoledních hodinách,“ doplnil.

Podle něj by bylo jedinou šancí udělat obchvat.

„Kraj s ním sice podle mých informací počítá, ale až v roce 2012, což je za poměrně dlouhou dobu. Budeme se tedy alespoň snažit prosadit, aby se alespoň zlepšil technický stav zdejších vozovek, který není vyhovující. Navíc taková koncentrace automobilů není samozřejmě dobrá ani pro životní prostředí. Rozhodně se budeme snažit, aby se dalo s touto situací něco udělat. Kraj nám bohužel žádné aktuální řešení nenabídl,“ dodal hroznětínský starosta.

Nárůstu si všímají i občané.

„Je to čím dál horší, opravdu je tady těch aut a kamionů až moc. Snad se podaří nějak tuto situaci zlepšit a nebude to ještě horší. To ani nemluvíme o hluku a dalších negativních vlivech,“ říkají místní lidé.