Všechny žádosti o dotace mají spojitost se sportem, kulturou a školstvím. Potvrdil to starosta Hroznětína Jaroslav Rovný. „Uvědomujeme si, že dotační tituly jsou už celkem vyčerpané, ale myslíme, že minimálně na jednu z dotací bychom dosáhnout mohli,“ řekl hroznětínský starosta.

Dotace by směřovaly na multifunkční hřiště u místní základní školy, žádost na rekonstrukci bývalé školy a knihovny na víceúčelové centrum a také opravy šaten místní školy. „Projekty jsou připravené dobře a máme zajištěné i úvěrové krytí od banky, takže pokud by to vyšlo, jsme připraveni projekty rozjet,“ dodal Rovný.

Zvlášť zajímavé a potřebné pro město je víceúčelové centrum. „Zde bychom umístili například infocentrum, a daly by se zde pořádat i nejrůznější kulturní programy nebo besedy. Domnívám se, že podobné zařízení zatím ve městě chybí a rozhodně by bylo potřeba,“ dodal starosta.

Celkový objem peněz, o které z regionálního operačního programu žádají, je zhruba 35 milionů korun.

„O tom, jak jsme dopadli, se dozvíme podle našich odhadů zhruba během září. Poté už bychom začali připravovat okamžité spuštění výstavby a rekonstrukci. Doufejme, že vše vyjde, protože i některé menší obce dostávají dotace, a větší, než o které žádáme,“ uzavřel Rovný.