Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karlovy Vary na několik hodin navštívila zázračná ikona

KARLOVY VARY - Obraz Obměkčení kamenných srdcí zdobený zlatem se ještě v den svého příjezdu vracel zpět do Ruska.

29.5.2008
SDÍLEJ:

Vzácná ikona doputovala ve středu z Ruska do pravoslavného kostela svatého Petra a Pavla v Karlových Varech.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Ikonu Obměkčení kamenných srdcí zapůjčil pravoslavnému kostelu svatého Petra a Pavla moskevský patriarchát. Do Karlových Varů ji přivezli metropolita a vladyka Kryštof a otec Alexij.

V lázeňském městě ikona zůstala několik hodin, večer ji kněží odvezli zpět do Ruska.

Přesto i tento krátký okamžik znamenal pro pravoslavné věřící velkou slávu. Věří totiž, že tato ikona je Božím divem. Roní myro a nádherně voní.

„Tento jev je v pravoslaví znám, ale nikdy nebyl pozorován na obyčejné tištěné litografii ikony. Mnozí z těch, kteří k ní přišli a uviděli, jak Matka Boží pláče krvavými slzami, se obrátili k Bohu,“ vysvětlili kněží v chrámu.

K zázračnému obrazu, na němž je matka Boží zobrazena symbolicky se sedmi meči, bolestmi, které jí pronikly hluboko do srdce, se včera přišlo pomodlit na tři stovky pravoslavných věřících. Slavnostní mši celebroval otec Nikolaj a kostelem zněly modlitby, vonělo kadidlo a zněly liturgické písně. Ženy měly hlavy zahaleny šátky a některé dojetím plakaly.

Před ikonou se věřící postupně klaněli a obraz poté políbili.

Všude tam, kde se ikona nacházela, se v její blízkosti stalo mnoho zázračných uzdravení. Věřící dosvědčují, že Boží Matka pomáhala nejen s bolestmi fyzickými, ale i s řešením svízelné osobní situace.

Ikona zapůsobila na jednoho ruského investora natolik, že se rozhodl pro ni na okraji Moskvy postavit zvláštní chrám a rodině, u níž se tento zázrak udál, zajistil důstojné bydlení v nově zbudovaném domku vedle chrámu, možnost starat se o chrám a stále sloužit Bohu. Původně se totiž ikona nacházela v jednom obyčejném panelákovém bytě v Moskvě.

V Karlových Varech se zázračné ikoně přišel poklonit a zapálit svíci do chrámu svatého Petra a Pavla známý ruský podnikatel Nikolaj Stěpanov. Mezi těmi, kteří se přišli ikoně poklonit, byly i děti. Přímo u obrazu držel po celou dobu zapálenou svíci malý ministrant.

Tmavé kruhy se pod očima Matky Boží údajně objevily také před teroristickými útoky v Moskvě a v celém bytě bylo cítit kadidlo. „Po určitém čase se na šíji Bohorodičky objevily krvavé ranky a na levém rameni jizva. V den, kdy se to stalo, havarovala ruská ponorka Kursk,“ tvrdí se v pravoslaví.

Ivana Kalinová, Jana Kopecká

29.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Robert Fulghum.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Naši prvňáčci ze Základní školy v Dalovicích

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení