Kam s městským Infocentrem? Tento problém snad karlovarští politici konečně vyřešili. Podle rozhodnutí radních se má tato obecně prospěšná společnost města přestěhovat do městské galerie na Staré Louce.

„V tuto chvíli jde o nejrychlejší a nejlevnější řešení. Navíc bude mít pozitivní efekt i pro galerii, která Infocentru uvolní pouze část svých prostor. Přivede do výstavní síně více návštěvníků,“ vysvětlil záměr města náměstek Tomáš Hybner (ČSSD).

Přesto i galerie je pro Infocentrum útočiště pouze dočasné.

„Po dokončení rekonstrukce Staré Louky, kterou hodláme zahájit na podzim příštího roku, bychom chtěli výdejní místo Infocentra umístit v jednom z nově vybudovaných stánků u řeky Teplé. Další kontaktní centra pro hosty lázní bychom chtěli rozmístit při vjezdech do lázeňské zóny,“ upřesnil Hybner.

Ředitelství včetně běžného zázemí bude mít Infocentrum na Husovce.

Proti definitivnímu rozhodnutí radních nic nenamítá ani ředitel Infocentra Petr Masák. „Je to velmi lukrativní místo. Pro nás byla přijatelná i Vřídelní kolonáda, kam jsme se měli původně nastěhovat, ale to by údajně bylo příliš komplikované,“ uvedl Masák.

„Jde o otevřený prostor, v němž by v zimě bylo chladno. Přestavba zadního traktu Vřídelní kolonády by proto byla finančně náročná a náklady mnohem vyšší, než jsme předpokládali,“ dodal Jakub Kaválek, mluvčí radnice.

Podle náměstka Hybnera by prodejní stánek ve Vřídelní kolonádě vyšel na pět milionů korun, přičemž město má nyní k dispozici pouze jeden milion.

I ve Vřídelní kolonádě se ale licitovalo o tom, kde Infocentrum vlastně bude. Původně měl být výdejní stánek umístěn u sochy Hygie vedle stříkajícího vřídla, pak se přesunul do prostor k východu z kolonády na Divadelní náměstí. „To nebylo dispozičně možné, proto jsme od toho ustoupili,“ vysvětlil tehdy změnu náměstek Hybner.