Částkou 273 milionů korun se bude město Karlovy Vary podílet na Integrovaném plánu rozvoje města (IPRM), na který město získá z regionálních operačních programů celkem 420 milionů korun. Smlouvu na získání takového objemu peněz ve čtvrtek slavnostně podepsal v Klášterci nad Ohří náměstek karlovarské primátorky Tomáš Hybner (CSSD), který je zároveň členem Regionální rady soudržnosti Severozápad, jež o přerozdělení evropských miliard rozhodovala.

„Od této chvíle začne práce. Chtěl bych zdůraznit, že nejde o nárokovou složku, ale o výpomoc Evropské unie,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Hybner (ČSSD) na středeční tiskové konferenci. Připomenul, že v rámci IPRM může být na území města realizováno pět projektů, a to do konce roku 2013.

Peníze, které město na ně obdrží, může, ale zároveň také nemusí vyčerpat. „Radní zároveň na svém úterním jednání schválili na každý projekt pracovní skupinu,“ upřesnil Hybner.

Mezi pěti vybranými projekty jsou tyto akce s plánovanými realizacemi: modernizace areálu Rolava v roce 2010, bazén v rámci multifunkční haly a meandr podél řeky Ohře v roce 2010, míčová hala v rámci multifunkční haly v roce 2011 a Vesnička bezpečí, již chce vybudovat Kruh bezpečí v roce 2012.

„V pracovní skupině, která bude dohlížet na stavbu míčové haly, je například Roman Maleček z Lokomotivy či volejbalový trenér Pepa Janů. Rolavu budou mít na starost představitelé městské společnosti KV City Centrum, meandr zase pan Kocurek s paní Sachourovou, výstavbu bazénu naopak Vladimír Král a Jiří Banzet, Vesničku bezpečí pak Veronika Kreisová a Lukáš Hutta,“ pokračoval náměstek primátorky.

Na obsazení postu předsedy výboru IPRM se nic nezměnilo.

Předsedou výboru i nadále po úterní radě města zůstává karlovarský radní Radek Novák (ČSSD). Ten bude dohlížet na pracovní skupiny jednotlivých projektů. Manažerem výboru se pak stala Pavlína Stracheová, současná vedoucí oddělení pro evropské záležitosti magistrátu.

„Předpokládaný celkový objem nákladů všech těchto projektů se pohybuje kolem sedmi set milionů korun. Neznamená to však, že se na nich chceme podílet jen z městských financí. Přepokládáme totiž, že integrovaný projekt bude vícezdrojový. V rámci něho budeme žádat nejen o finanční podporu u daných ministerstev, ale i na krajském úřadě či u soukromých subjektů,“ poznamenal Hybner.

Nejnákladnější položkou v rámci IPRM bude podle něho výstavba míčové haly a bazénu, kdy na bazén je plánováno až 170 milionů korun a na míčovou halu 80 milionů.