Jde například o Tašovice, dále se má jednat ale i o Tuhnice, Drahovice, Počerny či Jabloňovou ulici ve Staré Roli.

Zatímco studie v Drahovicích a Tuhnicích se týkají využití stávajících sportovních areálů, v Počernech má na základě dokumentu vzniknout veřejný prostor.

Jak uvedl náměstek primátora Petr Keřka (ODS), za jeho realizací stojí místní sdružení. „Toto sdružení má například představu, že by se na tomto veřejném prostranství měla vybudovat kaple. Co se týče Drahovic, tam nám jde o zjištění rozvojových možností. V Tuhnicích chceme naopak scelit plochu, abychom v této lokalitě mohli postavit míčovou halu,“ upřesnil náměstek Keřka.

S Jabloňovou ulicí má město své plány už řadu let, ačkoliv tu ještě stále stojí desítky řadových garáží. Ty nejsou v současné době ale z větší části pro tyto účely využity, namísto toho se v nich ubytovali bezdomovci i narkomané a policie tu tak už provedla několik razií.

Problém podle Keřky spočívá v tom, že garáže jsou poměrně odlehlé, a proto obzvláště v zadní části areálu není možné zajistit bezpečnost. Proto se vedení radnice už před časem rozhodlo, že se garáže zbourají. Termín je už příští rok. „Územní studie této lokality řeší například dopravní napojení,“ vysvětlil Keřka.

Odbor investic tak už dostal za úkol zajistit zpracování projektové dokumentace na stavbu okružní křižovatky, která by spojovala Jabloňovou ulici s Vančurovou. „Studie také počítá s tím, že v budoucnu by se do areálu v Jabloňové ulici nevstupovalo přes park s dětským hřištěm, který se nachází právě ve Vančurově ulici, ale ze strany od Sedlece,“ upřesnil náměstek primátora.

A k čemu by měl areál už zanedlouho sloužit? Jako plocha pro drobnou výrobu a služby, kde by mohly být i skladovací prostory či parkoviště.