Stanovisko krajského úřadu měla radnice původně dostat ve středu 12. srpna, kraj ale termín změnil. „Stanovisko zítra neodešleme. Odesláno bude i s komentářem krajského úřadu v nejbližších dnech,“ uvedla v úterý 11. srpna krajská mluvčí Jana Pavlíková.

Podle tří rozborů, které si radnice nechala k případu šéfky stavebního úřadu už vypracovat od městských právníků, externí právní firmy a ministerstva vnitra, se podle primátora města Wernera Hauptmanna (ODS) Doubová ničeho nedopustila. „Z právních analýz, které máme k postupu Ivany Doubové zatím k dispozici, protože stále čekáme na stanovisko z krajského úřadu, nevyplývá porušení zákona ze strany vedoucí Doubové. Celou věcí se bude rada města zabývat komplexně v době, kdy bude mít již všechny informace,“ uvedl Hauptmann.

Primátor dodal, že při svém rozhodování především zohlední dodržování v té době platných zákonů, protože legislativa se v průběhu let v této věci částečně změnila. „A na to je třeba brát ohled. Dále se budeme zabývat i skutečností, zda někomu při tomto jednání vznikla nějaká škoda či újma. Zároveň chci ještě prověřit, zda v době schvalování změn byla informace o Ivaně Doubové a jejímu vztahu k pozemkům všeobecně mezi zastupiteli známa,“ zdůraznil primátor.

Doubová ale sama po zveřejnění celého případu připustilila, že udělala chybu, když zastupitele neinformovala. Ti tak odsouhlasili změnu územního plánu u její restituované zemědělské půdy v hodnotě 360 tisíc korun, z níž se tak staly lukrativní stavební parcely, které pak prodala zahraničním investorům za 26 milionů.

„Já jsem o tom nevěděl a nebylo to uvedeno ani v materiálu, který jsme k tomuto bodu na jednání zastupitelstva obdrželi,“ uvedl například zastupitel Petr Kulhánek (Karlovarská občanská alternativa).

Původní jednotlivé analýzy k případu Doubová nebude podle primátora vedení města v tuto chvíli zveřejňovat. „Nejprve všechny tyto informace vedle sebe na radě posoudíme, abychom mohli udělat jednoznačný závěr a ne zveřejňovat jednotlivé postupné kroky,“ vysvětlil.

Už po zasedání karlovarského zastupitelstva 10. března se primátor ale vyjádřil, že čeká na další rozbory, protože ty dosavadní nejsou jednoznačné. „Ředitel krajského úřadu Roman Rokůsek přislíbil, že mi dá jednoznačné stanovisko,“ uvedl tehdy primátor. Už 10. března měl navíc k dispozici návrhy řešení případu od tajemníka magistrátu Jiřího Vávry, který je nadřízeným Doubové. „Společně jsme to konzultovali a primátor uvedl, že počká a vyžádá si v této věci podrobnou odbornou analýzu,“ podotkl Vávra.

Vedoucí stavebního úřadu Doubová se v úterý odmítla k věci vyjářit. „Je po pracovní době,“ uvedla v 15.32, kdy ji Deník kontaktoval. Pracovní doba jí končí v 15.30.