Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vlastimil Argman: Heřmánek by měl dostat ještě jednu šanci

Karlovy Vary — Divadlo Bez zábradlí končí v prosinci. Vystřídá jej obecně prospěšná společnost města.

9.9.2008 1
SDÍLEJ:

Bude pokračovat? Manželé Heřmánkovi mají Městské divadlo v pronájmu do konce letošního roku. Teď má jejich Divadlo Bez zábradlí šanci, že v Karlových Varech zůstane principálem i nadále.Foto: DENÍK/Archiv KD

Kdo bude od nového roku řídit karlovarské Městské divadlo, když Karlu Heřmánkovi a jeho Divadlu Bez zábradlí vyprší smlouva na pronájem? Na to dali odpověď zastupitelé už začátkem letošního roku.

Protože se s pražským principálem na podmínkách smlouvy o dalším fungování divadelní scény už nedohodli, založili společnost s ručením omezeným a tu dalším fungováním divadla pověřili.

Nyní to ale vypadá, že se Karel Heřmánek znovu vrací do hry. „Měl by mít šanci obhájit svou myšlenku a cenu. Jeho model fungování divadla je dobrý a to za tři roky zdejšího působení dokázal. Proč ho vypráskat bičem? Když ho obecně prospěšná společnost pověří, může divadlo provozovat dál. Pochopitelně podle zcela jinak koncipované smlouvy a stanov,“ uvedl Vlastimil Argman, ředitel společnosti Karlovarský porcelán.

Argman se domnívá, že zpřetrhané komunikační vazby mezi Heřmánkem a radnicí jsou opět navázány a jednání znovu obnovena.

Heřmánek totiž nový návrh města na spolupráci, aby divadlo provozoval nadále, ovšem při snížené dotaci, rezolutně odmítl. Původní smlouva mu totiž zaručovala 16 milionů korun s tím, že milion městu vrátí za pronájem budovy.

„Jeho současný návrh je transparentní, tak proč by se s ním nemělo jednat dál? Obecně už určitá shoda panuje,“ uvedl Argman, který je podle zdroje blízkého radnici navržen do obecně prospěšné společnosti (OPS), která má divadlo provozovat.

Argman by měl vystřídat exnáměstka Jana Balka. Primátorka Veronika Vlková by zase měla v OPS nahradit současnou ředitelku divadla Danu Neumannovou.

„Mně o divadlo a kulturu obecně hodně jde. Když to bude nutné, tak do OPS nastoupím,“ potvrdil informaci Argman.

Primátorka Vlková se ke změně nevyjádřila, včera ještě byla služebně v Bernkastel–Kues.

Přestože Karel Heřmánek včera po celý den nebral telefon, už v pátek v tisku tyto zprávy nepopřel a jednání o spolupráci mezi obecně prospěšnou společností města a jeho Divadlem Bez zábradlí potvrdil.

Politici jsou zmateni

„Něco jsme slyšeli, ale s námi o tom nikdo nejednal,“ říká většina karlovarských zastupitelů, kteří jsou členy obecně prospěšné společnosti Městské divadlo Karlovy Vary.

„Nás nikdo s ničím takovým oficiálně neoslovil,“ uvedl Martin Zeman (ČSSD).

„My divadlo budeme pronajímat jako obecně prospěšná společnost a na dramaturgii pracujeme už přes půl roku. Podle mého názoru jsme ji připravili rozumně. Přibydou představení pro děti, operety a v divadle by měl koncertovat také Karlovarský symfonický orchestr,“ uvedl další člen OPS Jaroslav Zach (ODS).

Podle Zacha je možné s Divadlem Bez zábradlí spolupracovat. „Proč ne? Můžeme si objednat buď jedno představení, nebo celý packet. To záleží na tom, co toto divadlo nabídne. Stejně tak chystáme představení divadla z Plzně, Jihočeského divadla z Českých Budějovic a divadla menších forem,“ dodal Zach.

K tomu, aby karlovarská divadelní ópéeska už některé smlouvy uzavřela, jí chybí jediné. Zápis společnosti do rejstříku. Registrace se ale pozdržela a nové znění listiny k registraci by údajně mělo schvalovat dnešní zastupitelstvo.

„Až bude společnost zaregistrovaná, vypíšeme na ředitele výběrové řízení,“ vysvětlil Zeman. Rozpočet odhaduje na 12 až 13 milionů.

Nová společnost města bude nejen připravovat dramaturgický plán, ale vyplácet zaměstnance a zajišťovat systém prodeje vstupenek.

Kromě Zacha a Zemana jsou ve správní radě také Kamila Bešťáková (KSČM), Ivan Šendera (ČSSD) a ředitelka Dana Neumannová.

Autor: Ivana Kalinová

9.9.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Snímky z míst hromadných dopravních nehod.
4

Dvě hromadné nehody způsobili řidiči náklaďáků

Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

FOTO: Mladí, začínající rybáři závodili v lovu na udici už tradičně Na Kocandě

Karlovarsko - Přípravy a těšení na dětské rybářské závody se pokaždé nesou ve velkém napětí a očekávání. Nebylo tomu jinak ani Na Kocandě, kde proběhly další rybářské závody mladých, začínajících rybářů.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení