Bazén chce stavět pět firem z celé republiky, jejichž obálky s nabídkami už komise otevřela.

Mezi zájemci je společnost Switelky z Českých Budějovic, plzeňský Berger Bohemia a firma Hochief a Eurovia z Prahy. Do výběrového řízení se přihlásilo také sdružení Metrostav s firmami Baustav a Tima.

Právě Metrostav s Baustavem a tehdy ještě libereckým Synerem vyhrál výběrové řízení na výstavbu karlovarské multifunkční arény za miliardu, jemuž předcházela legendární losovačka. O regulérnosti tehdejšího výběrového řízení na halu se začalo pochybovat, když se na veřejnost dostal videozáznam z výběru pěti firem, které se dostaly do užšího výběru.

Nabídky všech firem, které se ucházejí o stavbu plaveckého bazénu vedle KV Arény v Tuhnicích, se nyní podle náměstka Petra Keřky zkoumají v laboratořích. Tyto zkoušky mají prověřit, zda jsou nabízené záruky na materiál reálné. „Aby se například nestalo, že nerezová vana bazénu začne po pěti letech propuštět vodu, ačkoliv záruka na materiál je desetiletá,“ vysvětlil náměstek Keřka.

Pokud rada 3. března o vítězi zakázky na bazén za tři sta milionů rozhodne, pak mají uchazečí výběrového řízení patnáct dnů na to, aby se případně odvolali. „Když se nikdo neodvolá, pak nic nebude bránit uzavření smlouvy,“ dodal Petr Keřka.