V rozpravě se právě za toto kino postavili zastupitelé z Karlovarské občanské alternativy, z KSČM a nakonec doporučení rady města zvrátili. Panasonic tak v rámci dotací obdrží od města 200 tisíc korun.
„Pavel Škapík, provozovatel Panasonicu, žádal město o pokrytí ztráty provozu kina. To ovšem není předmětem dotace. My hodláme toto kino podpořit, ale rozhodně ne tímto způsobem,“ vysvětloval zastupitelům primátor Werner Hauptmann.
Na jeho slova zareagoval zastupitel Petr Kulhánek (KOA), který navrhl, aby město Panasonic podpořilo dotací ve výši 450 tisíc korun. „Podpora tomuto kinu nikdy nebyla samoúčelná. Jeho dramaturgie obsahuje převážně nekomerční tituly a neochota poskytnout tomuto kinu dotaci je paradoxem k ryze komerčnímu kinu Čas, které provozuje město. U tohoto kina město v loňském roce utratilo na provoz 1,4 milionu korun, což byla přímá ztráta po odečtení výnosu ze vstupného,“ uvedl.
Jeho slova podpořila Monika Makkiehová, která upozornila na to, že grant pro Panasonic byl vždy míněn jako stálý příspěvek, který kinu vymohl náměstek Petr Keřka hlavně proto, že vstupné pro děti a seniory je v tomto kině minimální. Následně byla smlouva o každoroční dotaci detailně zpracována.
Panasonicu se zastala i Kamila Bešťáková (KSČM) za kulturní komisi, která dvousettisícovou dotaci tomuto kinu, na rozdíl od radních, přiznala a také pragmaticky zdůvodnila. „Pokud by kino Čas chtělo i v budoucnu žádat o dotaci města, pak by muselo radikálně změnit svou budoucí dramaturgii,“ zdůraznila.
„Hlavně tomu Škapíkovi nic nedat. S tímto mottem šli zřejmě včera na jednání zastupitelstva minimálně někteří radní. Přebili svou nulou i doporučení kulturní komise a zbývala jediná překážka — souhlas zastupitelstva. Ještě štěstí, že tato do očí bijící snaha pomsty byla příliš křiklavá i pro řadu koaličních zastupitelů, takže konečné rozhodnutí respektovalo alespoň vůli kulturní komise a město přispěje na projekce pro děti, studenty a seniory dotací ve výši dvou set tisíc korun,“ uvedl po úterním jednání zastupitelstva Petr Kulhánek.
Zažehnala se tak další z kulturních ostud v Karlových Varech? Podle Petra Kulhánka bohužel nikoliv.
„Již při schválení rozpočtu na rok 2009 z něj vypadla položka podpory kinu Panasonic na filmové přehlídky, zejména Jeden svět. Ta byla v minulosti ve výši nejprve 250, poté 200 tisíc korun. S nápravou a navýšením grantu o tuto částku už zastupitelé nesouhlasili. Jak kontrastně k neochotě podpory nekomerčních projekcí působí masivní finanční sanace premiérového kina Čas v roce 2008, které vykázalo daňovým poplatníkům přímou ztrátu 1.400.000 korun,“ vysvětlil zastupitel. Dodal, že je škoda, že záštitu primátora nad festivalem Jeden svět tak bude překrývat z ostudy kabát, který si karlovarští radní svou pomstychtivostí ušili.