VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kino Panasonic versus kino Čas

Karlovy Vary — Ačkoliv karlovarští radní odmítli poskytnout kinu Panasonic jakoukoliv dotaci, karlovarští zastupitelé vedení města převezli.

13.3.2009 18
SDÍLEJ:

Kino PanasonicFoto: Kino Panasonic

V rozpravě se právě za toto kino postavili zastupitelé z Karlovarské občanské alternativy, z KSČM a nakonec doporučení rady města zvrátili. Panasonic tak v rámci dotací obdrží od města 200 tisíc korun.

„Pavel Škapík, provozovatel Panasonicu, žádal město o pokrytí ztráty provozu kina. To ovšem není předmětem dotace. My hodláme toto kino podpořit, ale rozhodně ne tímto způsobem,“ vysvětloval zastupitelům primátor Werner Hauptmann.

Na jeho slova zareagoval zastupitel Petr Kulhánek (KOA), který navrhl, aby město Panasonic podpořilo dotací ve výši 450 tisíc korun. „Podpora tomuto kinu nikdy nebyla samoúčelná. Jeho dramaturgie obsahuje převážně nekomerční tituly a neochota poskytnout tomuto kinu dotaci je paradoxem k ryze komerčnímu kinu Čas, které provozuje město. U tohoto kina město v loňském roce utratilo na provoz 1,4 milionu korun, což byla přímá ztráta po odečtení výnosu ze vstupného,“ uvedl.

Jeho slova podpořila Monika Makkiehová, která upozornila na to, že grant pro Panasonic byl vždy míněn jako stálý příspěvek, který kinu vymohl náměstek Petr Keřka hlavně proto, že vstupné pro děti a seniory je v tomto kině minimální. Následně byla smlouva o každoroční dotaci detailně zpracována.

Panasonicu se zastala i Kamila Bešťáková (KSČM) za kulturní komisi, která dvousettisícovou dotaci tomuto kinu, na rozdíl od radních, přiznala a také pragmaticky zdůvodnila. „Pokud by kino Čas chtělo i v budoucnu žádat o dotaci města, pak by muselo radikálně změnit svou budoucí dramaturgii,“ zdůraznila.

„Hlavně tomu Škapíkovi nic nedat. S tímto mottem šli zřejmě včera na jednání zastupitelstva minimálně někteří radní. Přebili svou nulou i doporučení kulturní komise a zbývala jediná překážka — souhlas zastupitelstva. Ještě štěstí, že tato do očí bijící snaha pomsty byla příliš křiklavá i pro řadu koaličních zastupitelů, takže konečné rozhodnutí respektovalo alespoň vůli kulturní komise a město přispěje na projekce pro děti, studenty a seniory dotací ve výši dvou set tisíc korun,“ uvedl po úterním jednání zastupitelstva Petr Kulhánek.

Zažehnala se tak další z kulturních ostud v Karlových Varech? Podle Petra Kulhánka bohužel nikoliv.

„Již při schválení rozpočtu na rok 2009 z něj vypadla položka podpory kinu Panasonic na filmové přehlídky, zejména Jeden svět. Ta byla v minulosti ve výši nejprve 250, poté 200 tisíc korun. S nápravou a navýšením grantu o tuto částku už zastupitelé nesouhlasili. Jak kontrastně k neochotě podpory nekomerčních projekcí působí masivní finanční sanace premiérového kina Čas v roce 2008, které vykázalo daňovým poplatníkům přímou ztrátu 1.400.000 korun,“ vysvětlil zastupitel. Dodal, že je škoda, že záštitu primátora nad festivalem Jeden svět tak bude překrývat z ostudy kabát, který si karlovarští radní svou pomstychtivostí ušili.

Autor: Ivana Kalinová

13.3.2009 VSTUP DO DISKUSE 18
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Odevzdat hlasy v parlamentních volbách přicházeli lidé také v obcích Hory a Stružná.
27

V Karlovarském kraji se očekává účast kolem 50 procent

Snímky z místa požáru na dálnici D6.
5

Osobní auto začalo hořet za jízdy na dálnici. Posádka ohni unikla

Volební účast je zatím průměrná

Karlovarsko - Zájem o volby v Karlovarském kraji a na Karlovarsku byl v pátek poměrně slušný, ale nad průměrnou účast při volbách před čtyřmi roky (kolem 51 procent) se zatím nedostal.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Karlovarský kraj – Pacienti v nemocnicích, senioři v Domovech důchodců, lidé, kteří mají adresu na magistrátu i vězňové, ti všichni, stejně jako ostatní voliči starší osmnácti let mohou v probíhajících volbách do Parlamentu České republiky volit.

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Jak zajišťuje městská policie bezpečnost občanů a jejich hlasů během voleb?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení