„Na základě projektové dokumentace k akci Výstavba pavilonu akutní medicíny a hlavního vstupu je v areálu prováděno kácení označených stromů v místě výstavby. V době kácení je zakázáno parkování na všech plochách u vrátnice, mezi budovami číslo jedna a číslo devět,“ uvedla Zdeňka Marková, tisková mluvčí Karlovarské krajské nemocnice.

Ta zároveň informuje, jakou branou bude zajištěn vjezd do nemocnice a kdy kácení stromů skončí. „Vjezd do areálu nemocnice bude zabezpečen branami u budovy číslo dvanáct a dvacet tři. K parkování nebude možné využít části ulice Americká od vrátnice ke kantýně. Při kácení stromů by měl každý návštěvník nemocnice dbát na svoji osobní bezpečnost. Ke kácení bude použita výšková technika a tyto práce by měly být definitivně ukončeny již ve středu 31. března,“dodala tisková mluvčí.

Kácení stromů kritizují jak pacienti nemocnice, tak její návštěvníci, kterým dělá momentálně největší problém zaparkovat svůj osobní automobil.

„Jezdím do nemocnice skoro každý den, protože zde mám nemocnou maminku. Když jsem přijel v sobotu, tak jsem nevěřil svým očím, protože během chvilky zde bylo pokáceno poměrně hodně stromů. Ale mnohem více mi vadilo, že jsem neměl kde zaparkovat, navíc někteří řidiči zaparkovali svůj vůz přes dvě parkovací místa, což je také výborné. Ale bohužel některým lidem záleží na sobě a na druhé neberou žádný ohled,“ okomentoval dění v nemocnici jeden z návštěvníků.

Nový pavilon akutní medicíny bude stát zhruba 592 milionů korun a financuje ho Karlovarský kraj.