Další projekt z Karlovarského kraje uspěl v žádosti o dotaci z Cíle 3. „Jeho významnou částí bude rekonstrukce rozhledny na Klínovci.

Projekt „Zařízení a infrastruktura cestovního ruchu v oblasti Centrálního Krušnohoří“ schválili členové monitorovacího výboru Programu na podporu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Sasko na svém sedmém zasedání. To se konalo ve dnech 23. až 24. února ve Vonšově,“ uvedla Jana Pavlíková, mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje.

„Celkově byla na projekt schválena dotace ve výši téměř 2, 4 milionu euro z Evropského fondu regionálního rozvoje. Z toho českým partnerům projektu, tedy Božímu Daru a Loučné pod Klínovcem, připadne dotace ve výši 1,6 milionu euro,“ vysvětlil náměstek hejtmana Petr Navrátil, který se zasedání účastnil.

Během rekonstrukce osmiboké jehlanové vyhlídkové věže na Klínovci by mělo dojít k celkové demontáži konstrukce rozhledny. Dále je naplánována také sanace použitelných kamenných a dřevěných prvků. Na nové desce bude věž opět sestavena do jednoho celku a doplněna novým materiálem.

„Jsem velmi rád, že se podařilo financování projektu prosadit, protože nově opravená rozhledna bude jistě atraktivním turistickým cílem našich i zahraničních turistů,“ dodal Navrátil.

Rekonstrukce rozhledny na Klínovci bude probíhat v letech 2010 až 2013.

Podle Jana Horníka, starosty Božího Daru bude nejprve provedena rekonstrukce přístupové komunikace na rozhlednu za 17 milionů korun. „Vznikne zde šedesát odstavných míst s regulací obsazenovsti parkoviště v zimním období. Tím bude završena první etapa sanace klínovecké rozhledny,“ uvedl Horník. Zdůraznil, že obnova klínovecké rozholedny se připravuje ve spolupráci s Jáchymovem, Oberwiesenthalem, Loučnou a Breitenbrunnem, kteří jsou partneři celého projektu.