Soutěž Biblioweb 2010 zorganizoval Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky (SKIP). „Do této soutěže jsme se letos přihlásili vůbec poprvé. Naše nové internetové stránky jsou v provozu teprve jeden rok,“ uvedla Michaela Němcová, tisková mluvčí krajské knihovny.

Do soutěže se přihlásilo 42 knihoven a jejich stránky hodnotila odborná porota. Ta pečlivě hodnotila všechny prvky webovek.

„Porota zhodnotila naše stránky velice kladně. Podle ní je koncepce našich stránek příjemná, pro návštěvníky jsou internetové stránky přehledné a poměrně lehce najdou informace, které hledají,“ pokračovala mluvčí.

Krajská knihovna skončila na třetím místě. „Vyhlášení výsledků se konalo v pondělí v Hradci Králové. V naší kategorii zvítězila Městská knihovna Litvínov, na druhém místě se umístila zlínská krajská knihovna a na výborném třetím místě jsme skončili my. Získali jsme diplom a samozřejmě prestižní ocenění. Navíc se naše webové stránky objeví v materiálech SKIPu,“ uzavřela mluvčí.

Krajská knihovna v Karlových Varech se umístila také na osmém místě v hlasování čtenářů. „S internetem moc neumím, ovšem na stránkách knihovny si vždy najdu to, co potřebuji. Jsou graficky hezky zpracovány, ale hlavně jsou jednoduché,“ uvedla Jana Straková z Karlových Varů.

Ani tyto úspěchy neodradily webmastery internetových stránek od jejich další práce. Nyní se připravují nové věci na stránkách pro handicapované. Chybět nebude ani mutace stránek do cizích jazyků.