Na nadcházející zahájení filmového festivalu jsou už nyní připraveny nejen jeho hlavní organizátoři a jejich dodavatelské firmy, ale i karlovarský magistrát.

„Chceme pro lepší atmosféru ve městě, pro větší čistotu a podobně vyjít vstříc mezinárodní tradiční akci nejrůznějším způsobem. Například tím, že budeme během kulturní akce roku udržovat co největší pořádek všude ve městě, případně nasmlouvat s dodavatelskými firmami potřebné nadstandardní práce. Za to jim budeme muset pochopiteně zaplatit,“ říká mluvčí karlovarského magistrátu Jakub Kaválek.

„Se všemi firmami, se kterými uzavíráme smlouvy na úklid města, jsme také současně domluveni, že v případě potřeby bude možné jakkoli změnit nejenom harmonogram prací, ale i rozšířit smlouvu a uhradit potřebné nadstandardní částky,“ dodává Kaválek.

Nejkrásnějčí výzdoba a tradičně největší pořádek bude zřejmě v centru města. Zahradníci upravili všechny karlovarské sady a pod dohledem městských strážníků dovolí mladým návštěvníkům festivalu stanovat i na trávnících.