Konflikt, kvůli kterému se v Karlových Varech angažovali i členové nacionalistické Národní gardy, se od základní školy J. A. Komenského přesunul přímo do samotné ubytovny Drahomíra.

Napadení čelily v pondělí večer dvě nejmladší děti Zdeňka Podhorského, nájemníka jednoho z bytů v karlovarské ubytovně Drahomíra. Za všemi problémy, které se kolem tohoto objektu v poslední době vyrojily, stojí podle jeho slov jediná rodina.

„Kolem osmé večer napadli děti z této rodiny mou dceru Petrušku a syna Zdeňka. Když jsem s nimi šel do nemocnice, napadli nás tři dospělí z této rodiny podruhé. Vyhrožovali, že zabijí další dvě mé děti, které jsem nechal na hlídání u sousedky,“ popsal pondělní případ Podhorský.

Kvůli obavám o život svých potomků zavolal policii.

„Policisté přijeli, vyzvedli děti od sousedky a dovezli mi je,“ popsal zásah mužů zákona poškozený. Na policejním výslechu pak zůstal až do jedné hodiny v noci.

„Podal jsem na rodinu trestní oznámení. Policisté nás pak doprovodili až domů,“ doplnil Zdeněk Podhorský.

„Celý tento případ je teprve v počátcích, takže žádné bižší informace podávat nemohu. Zatím jsme nevyslechli všechny aktéry pondělního napadení,“ uvedla k případu Zdeňka Papežová, mluvčí karlovarských policistů.

Starší z obou dětí, šestiletou Petrušku, napadl podle Podhorského slov K. H. „Tahal ji za vlasy, pak ji srazil ze stráně dolů a udeřil pěstí do břicha. Dvakrát zvracela. Syna Zdeněčka pak tentýž kluk udeřil pěstí pod oko,“ popsal útok otec napadených dětí.

Petruška se podle lékařského vyjádření bude muset podrobit vyšetření na neurologii.

„V ubytovně bydlím už pět let, a vždy tady byl klid. Samozřejmě, že se děti občas poškorpily, ale to se vždy vyřešilo v klidu a bez rozdílu barvy pleti. Problémy začaly až v okamžiku, kdy se do Drahomíry přistěhovala rodina H.,“ doplnil Podhorský, který si nyní bere dovolenou, aby mohl svou rodinu chránit před případnými dalšími útoky. Obává se totiž odvetných kroků ze strany násilníků.

„Já ale neustoupím. Chci, aby tady byl zase klid, na který jsme byli v minulosti zvyklí,“ dodal otec napadených dětí.

(koz, pga)