Milovníci koupání, lenošení na trávě, nebo opalování, včera využili pěkného počasí a řada z nich poprvé vyrazila na koupaliště. Voda je prý zatím nevyhřátá, ale přesto si návštěvníci pobyt u vody užili.

Pozvolna se začíná plnit například městské koupaliště v Sokolově. „Máme otevřeno zatím tři dny, a lidé už postupně začínají chodit. Zatím to nejsou davy, ale přesto jsme rádi, že to tady postupně ožívá,“ uvedl Marek Kříž z koupaliště Sokolov. Toto koupaliště nabízí několik bazénu pro plavce i neplavce naplněné pitnou vodou a klade velký důraz i na různé atrakce. „Dá se tady hrát například nohejbal, streetbal, máme tady také klouzačky, tobogán a další atrakce, které jsou hodně zaměřené na dětské návštěvníky,“ dodal Kříž.

Sokolovské koupaliště bývá v provozu od května do konce srpna. „Samozřejmě závisí na počty lidí a počasí, ale nemáme problém sem pouštět i menší skupinky, vše je o dohodě. Jinak voda je letos velmi kvalitní, doslova křišťálová a pravidelně kontrolovaná,“ doplnil Kříž.

Velmi vyhledáváné bude určitě během letošní sezony také koupaliště Rolava v Karlových Varech, které město moderně zrekonstruovalo a to nabízí například nové bruslařské dráhy i celkově moderní vzhled. I na tomto koupališti už byli včera k vidění první návštěvníci, kteří se přišli opalovat nebo zkusit teplotu vody. „Zatím je ještě voda studená, ale opaluje se tady dobře,“ zhodnotila návštěvnice Dominika Žďárová.

„Čekáme na výsledky rozborů vody, dokud nemáme oficiálně potvrzeno, že je voda nezávadná, je koupání na vlastní nebezpečí. Očekáváme však, že do týdne začne běžný režim, to znamená, že v bójemi vymezeném prostoru bude na koupání dohlížet plavčík. Mimo tento prostor, kam plavčík nedohlédne apodobně však koupání zůstane na vlastní nebezpečí,“ nastínil podrobnosti o koupališti Lukáš Pokorný, mediální asistent karlovarského magistrátu.

Město se také ještě nerozhodlo, jaký bude do areálu koupaliště vstup. „Není stanoven žádný konkrétní termín, v letošním roce však očekáváme, že budeme především monitorovat a analyzovat počty návštěvníků,“ dodal Pokorný.

V budoucnu by také na Rolavě měly vzniknout další restaurace, které zpříjemní pobyt návštěvníkům. „Díky čerpání evropských prostředků nebylo možné postavit restaurace přímo jako součást projektu, působilo by to později i provozní problémy. Máme však rozvedené odpovídající inženýrské sítě, do budoucna tedy zde mohou restaurace vyrůst. Pro nejbližší dobu se zatím osvědčil stan s občerstvením,“ nastínil mediální asistent magistrátu.

Dalšími oblíbenými místy ke koupání je také tradičně Velký Rybník, Nové Roli i na mnoha dalších místech regionu. Některá ovšem nemají žádného správce a jsou ve volné přírodě. Lidé mohou podrobné informace o možnostech koupání zjistit například na internetových stránkách Krajské hygienické stanice Karlovarského kraje.