Po všech jednáních o možné krajské koalici to vypadá, že nad úřadem zavlaje trojkoaliční prapor ČSSD, KSČM a Doktorů, ale… ČSSD si s Doktory sice rozumí skoro ve všech bodech, nicméně se nemohou zatím shodnout na šéfovi výboru pro zdravotnictví.

Doktoři chtějí Pavla Štála, lékaře z Františkových Lázní, sociální demokraté zase Václav Larvu, lékaře z Karlových Varů.

„Chtějí mít pod kontrolou zdravotnictví, čemuž rozumíme. Nemáme problém s radním pro zdravotnictví ani s kontrolou postu zdravotního rady, ale alespoň zdravotnímu výboru by měl šéfovat náš člověk,“ řekl k jednání Tomáš Hybner (ČSSD).

Hybner byl zároveň skeptický k tomu, že by se krajská koalice ještě rozšířila o Koalici pro Karlovarský kraj (KKK). „Myslím, že se nepřipojí,“ mínil ve středu Hybner. Jeho slova potvrdil nepřímo i lídr KKK Josef Malý, když se dozvěděl o tom, že Doktoři kývli na koalici s ČSSD a KSČM. „Tak to je vymalováno,“ komentoval situaci Malý.

Sociální demokraté musí ale čelit dalšímu tlaku. Komunisté se totiž nechtějí spokojit s jedním místem radního, které jim sociální demokraté nabídli. Po vzoru Doktorů teď chtějí také dva radní. „Vyjednávání s komunisty si řídí přímo Josef Novotný,“ řekl ve středu deníku Hybner.

Nové krajské zastupitelstvo se poprvé sejde ve čtvrtek 13. listopadu.