Jaroslav Dolina je ředitelem Lázeňského festivalu a jedním z hlavních spoluorganizátorů Karlovarského týdne. Zeptali jsme se ho, jak hodnotí letošní ročník…

„Jsme spokojeni, přesunemcelé řady akcí do Thermalu se Karlovarský týden mnohemvíce přiblížil běžným návštěvníkům. Co se týče Lázeňského festivalu, také zde došlo k řadě vylepšení. Díky spolupráci s Českými drahami jsme uspořádali několik výjezdů účastníků například do Františkových Lázní, Mariánských Lázní nebo do Lokte.“

Vloni zvítězily v kategorii Lázeňská společnost roku Léčebné lázně Jáchymov. Už znáte letošního vítěze?
Ano, letošním vítězem je Lázeňská společnost Františkovy Lázně. Mimochodem, v kategorii Lázeňské místo roku vyhrály Luhačovice.

Jak vypadala spolupráce s agenturou CzechTourism, Karlovarským krajem a městem Karlovy Vary?
Výborně. A nejenom s panem Kosařem, který je pověřen řízením CzechTourismu, ale i se všemi dalšími z této agentury. Kraj pomáhal především se zajištěním konference, která si klade za cíl zapsat Západočeský lázeňský trojúhelník na seznam UNESCO. Město nám také výrazně pomohlo, ale je třeba zmínit i hotely Thermal a Pupp a spoustu dalších pracovníků produkce, bez kterých by se Karlovarský týden neobešel. Všem patří můj dík.

A pozvánka na závěr?
Lázeňský festival ještě nekončí, čeká nás víkendový workshop v OC Varyáda, ale rád bych pozval čtenáře Deníku i na vinobraní, které se uskuteční o víkendu v Lokti.

(pga)