„Podařilo se domluvit se všemi čtrnácti zaměstnanci, kteří pracovali pro firmu Lenoxa i v době konkurzu. Musíme obsadit ještě jedno místo, které už v době převzetí bylo prázdné. Máme už i přehled o firmách na údržbu, takže s nimi budeme moci uzavřít nové smlouvy,“ uvedl Pavel Šušák, který nyní sedm provozů přejímá a řídí.

Jeho slova potvrzuje i zaměstnanec kotelny v Krajkové. „Teplárenská mě oslovila, zda chci nadále pracovat v místní kotelně. Řekl jsem jim, že ano,“ potvrdil Miroslav Fazekaš. Jak dále pokračoval, nová firma si už převzala zařízení. „Byli zde i lidé z Lenoxy, která zde topila v minulosti. Prohlíželi si závady, které musí odstranit,“ dodal Fazekaš.

Všem zaměstnancům vznikají úplně nové pracovní poměry, tudíž musí například projít všemi povinnými školeními a prohlídkami. Zároveň s Pavlem Šušákem se v provozech pohybují i soudní znalci ze dvou firem, kteří oceňují hodnotu majetku. Jejich posudky jsou důležitým podkladem pro novou cenovou kalkulaci. „Zatím máme spočítané mzdové náklady, cenu paliv a podobně,“ dodává Šušák.

Vedení ČEZ Teplárenská také dosud nemá žádnou oficiální informaci o tom, že by Energetický regulační úřad odebral licenci dalším provozovnám firmy Lenoxa a péčí o ně pověřil jejich společnost. Na firmu Lenoxa byl uvalen konkurz. Regulační úřad tak využil svého zákonného práva a nařídil společnosti Teplárenská zajistit bezproblémové zásobování bývalých klientů firmy Lenoxa. Týká se to sedmi lokalit v Jihomoravském, Libereckém, Pardubickém a Karlovarském kraji. Obyvatelé, kteří na sídlišti bydlí, nařízení vítají.

„Ze začátku nebyl s Lenoxou problém. V posledních dvou letech nám ale neúměrně zvedli zálohy na otop a teplou vodu. A teplá voda není dostatečně horká,“ rozčiluje se Julie Dirbáková z Krajkové.

„Firmě Lenoxa jsme kotelnu pronajali před šesti lety. Všechno bylo v pořádku až do doby, kdy lidem začalo chodit vyúčtování ve strašné výši,“ potvrdil nespokojenost občanů starosta obce Bohumír Zajíček.