„V postižené oblasti od počátku působí dobrovolníci Haitského Červeného kříže. Lidé u nás mohou pomoci tak, že zašlou peníze na příslušný sbírkový účet, ten je zřízen speciálně pro pomoc Haiti. Přispívat mohou až do 15. února, pak již není možné peníze zasílat,“ uvedla Věra Sládková, ředitelka Červeného kříže v Karlových Varech.

Sládková potvrdila, že lidé mohou přispět opravdu jen finančně.

„Materiální pomoc nepřipadá v úvahu, protože s dopravou do postižené oblasti by to bylo velice problematické a také komplikované. Mezinárodní Červený kříž dopravil z Ženevy do Haiti čtyřmi lety a několika konvoji nákladních automobilů z Dominikánské republiky speciální materiál, samozřejmě včetně léčiv. Takže doprava je opravdu velice složitá,“ dodala ředitelka.

Do pomoci pro Haiti se nakonec nezapojila Karlovarská Farní charita. „Farní charita v Karlových Varech se do pomoci nezapojila, vše zprostředkovávají naši kolegové v Olomouci, kteří to mají na starost,“ řekl Jiří Novák, ředitel Farní charity v Karlových Varech.

Lidé se shodli, že podporují jen známé kampaně, jelikož by nechtěli zasílat své peníze někomu, kdo je využije k jiným účelům.

„Já jsem na pomoc Haiti přispěla prostřednictvím textové zprávy. Kampaň na tento druh pomoci uvádí velká řada nejen českých televizí, takže mam zaručeno, že peníze opravdu pomohou obyvatelům Haiti. Na internetu jsem si všimla, že se našlo již mnoho lidí, kteří si založili účet a propagovali ho za sbírkový účet, nechápu jak někdo může chtít vydělat na cizím neštěstí. To už je vrchol,“ řekla Dagmar Sixtová z Karlových Varů.