Už tři čtvrtě roku totiž leží na Krajském soudě v Brně kvůli Losovačce správní žaloba, kterou podalo město. Vedení radnice totiž nesouhlasí se závěry Úřadu na ochranu hospodářské soutěže, který dvakrát rozhodl, že město v případu této soutěže porušilo zákon o veřejných zakázkách. Za to městu udělil pokutu ve výši půl milionu korun.

Jedinou možností pro město jak se proti takovému verdiktu bránit, bylo podání správní žaloby.

Pokutu nakonec nezaplatilo město, ale firma Stormen, která výběrové řízení pořádala. „Důvod, proč jsme žalobu podali, je prostý. Od začátku totiž tvrdíme, že pochybení nebylo na naší straně, ale na straně firmy Stormen. Ve prospěch města hovoří i to, že pokutu zaplatila tato firma. Ve smlouvě s městem totiž stálo, že případná finanční rizika spojená se soutěží ponese Stormen,“ uvedl mluvčí radnice Jakub Kaválek.

Podle něho jde radnici především o navrácení dobré pověsti městu, proto jeho představitelé chtějí, aby soud dal Karlovým Varům za pravdu. „Zatím nemáme žádné informace, jak žaloba pokračuje. Soudu už jsme předali všechny materiály,“ dodal Kaválek.

Jak doplnila mluvčí soudu Miroslava Sedláčková, případ dostal na starost soudce Jaroslav Tesák, který si materiály převzal 1. října. „Zatím nebylo nařízeno jednání. Verdikt by mohl padnouž až po Novém roce,“ uzavřela mluvčí Sedláčková.