Až Ministerstvo vnitra bude řešit spory kolem karlovarských tržišť. Stížnost Víta Hořejše, který protestuje proti rozhodnutí magistrátu o zrušení burzy na stadionu AC Start, postoupil Karlovarský kraj právě Ministerstvu vnitra.

Mezitím trhovci, kteří neposlechli příkaz magistrátu ke zrušení burzy na AC Start a zboží zde stále nabízeli, dostanou od města pokutu. „Spáchali přestupek, který je řešen ve správním řízení. Rozhodnutí bude vyneseno během několika dnů. Trhovci se mohou odvolat,“ informovala mluvčí magistrátu Michaela Kousalová.

„Nechali jsme si udělat právní rozbor od několika advokátních kanceláří a na krajský úřad jsme podali podnět ke zrušení nařízení tržního řádu, jímž radní burzu na AC Start zrušili. Podle právníků je v několika bodech v rozporu se zákonem. Podle nás se město snaží všemi prostředky burzu na stadionu AC Start v Tuhnicích ´ukrást´ a věnovat ji na stříbrném podnose vietnamským spoluobčanům,“ vzkázal Hořejš radním začátkem července, krátce po zrušení burzy na AC Start.

Narážel tak na fakt, že radní po zrušení burzy na stadionu AC Start povolili tržiště na bývalém zimním stadionu a navíc zřídili na Dolní Kamenné novou burzu, kterou provozuje právě město. Megaburzu může na pozemcích na dolním nádraží se souhlasem města nově provozovat i firma Lord Ship.

Podle magistrátu ale město nedělní burzu na AC Start nezrušilo, ale pouze pro ni vybralo jiné místo, kde nebude její provoz a nepořádek obtěžovat obyvatele Tuhnic.

„Podle živnostenského zákona má město plné právo v rámci ochrany veřejného zájmu regulovat prodej zboží a poskytování služeb mimo zkolaudované provozovny. Na provozování tržiště není právní nárok, pokud burza obtěžuje své okolí. Pak je v pravomoci města ji přemístit,“ zdůvodnili radní své rozhodnutí prostřednictvím mluvčí Michaely Kousalové.