Výstava MŠ, ZŠ, ZUŠ a SŠ začíná v úterý 5. května vernisáží v galerii Na ochozu (Vřídelní kolonáda). Účast přislíbil i primátor města Werner Hauptmann.

Chybět nebude ani kulturní program. Přehlídka je určena všem dětem, kterým Mateřské centrum nabídlo příležitost vizuálně ztvárnit, co jim ve městě chybí a po čem touží. Celá akce má vést k zamyšlení nad tím, zda aktivity a služby pro rodiny s dětmi jsou v našem městě dostatečné.

Pořadatelem akce je Mateřské centrum Karlovy Vary, o.s. (MCKV). Ředitelka MCKV Věra Bartošová objasňuje hlavní myšlenku a záměr ankety: „Tuto akci jsme připravili jako jeden z dalších kroků, které vedou ke splnění našich snů. Dětská díla a reakce rodičů by měly potvrdit, že náš sen není touhou jen hrstky lidí.“

Přehlídka v galerii Na ochozu je spojena se SMS anketou, která probíhá po celý květen. Výsledky ankety budou použity k průzkumu podpory MCKV a zjištění zájmu veřejnosti o dění v K. Varech (o aktivity s malými dětmi). Akce je součástí celorepublikové kampaně „Spolu u kulatého stolu“, kterou pořádá Síť Mateřských center ČR.

„Naší vizí je mít v Karlových Varech dům pro rodinu, kde by pod jednou střechou byly soustředěny všechny služby pro rodiny s dětmi - poradny, hlídání dětí (jesle), doučování, herna, kursy pro rodiče, logoped, EEG biofeedback, psycholog, pediatr, oddechový mléčný bar s kavárnou a další,“ doplnila ředitelka Mateřského centra Karlovy Vary Bartošová.