„Poradní orgán se bude zabývat hlavně budoucností a fungováním Karlovarského symfonického orchestru. V tomto orgánu budou politici, odborníci, kteří mají zkušenosti s provozováním orchestru, ale také zástupci samotného karlovarského orchestru,“ uvedl Werner Hauptmann, primátor Karlových Varů.

Orgán bude také řešit, zda z orchestru udělat obecně prospěšnou společnost. „Česká strana sociálně demokratická podporuje myšlenku na přeměnu na obecně prospěšnou společnost. Podle mě by to byl daleko lepší a přijatelnější model. O všem ale rozhodne až nové zastupitelstvo města,“ uvedl Tomáš Hybner, náměstek primátora.

Vedení města chce do budoucnosti symfonického orchestru zapojit také Karlovarský kraj. „Jednání s hejtmanem se už konala. Musíme mu ovšem předložit konkrétní představy, které vytvoří právě nový poradní orgán,“ dodal náměstek.

K budoucnosti KSO se vyjádřil také primátor města. „Chci, aby byla celá věc dobře připravena, proto je potřeba vyslechnout budoucí partnery KSO, ale také názory lidí, kteří v orchestru působí,“ uzavřel Werner Hauptmann.