Karlovarské divadlo provozuje od 1. ledna obecně prospěšná společnost města. Ta vystřídala Divadlo Bez zábradlí manželů Heřmánkových, které mělo karlovarské divadlo pronajmuté po čtyři uplynulé roky.

„Zahajujeme 14. ledna operou Carmen Severočeské opery a baletu. Sólistkou bude Andrea Kalivodová ze Státní opery Praha. Vstupenky na představení ještě jsou, a to do čtvrté řady první galerie,“ uvedla ředitelka divadla Dana Neumannová.

Pokud mají lidé zájem, veškerá představení, informace o abonmá a další možnosti, jak co objednávat, mohou najít na nových internetových stránkách divadla www.karlovarskedivadlo.cz,“ dodala ředitelka. Karlovarské divadlo pod novým vedením snížilo vstupné. „Za vedení manželů Heřmánkových stály vstupenky na činohru 390 korun a na hudební představení 600 korun. Nyní stojí lístek na činohru 320 korun, ale navíc jsme zavedli odstupňované vstupné od dvou set korun. Hudební představení za manželů Heřmánkových stálo 490 korun, zatímco u nás je nejdražší vstupné 490 korun,“ vysvětlila ředitelka Dana Neumannová. „Nyní malujeme, uklízíme, měníme zastaralou techniku a dává se vše do pořádku. Prostě se připravujeme na novou sezonu,“ uvedla ředitelka.

Divadlo se má podle předsedy obecně prospěšné společnosti Ivana Šendery mnohem více otevřít školám a amatérským divadelníkům. Školákům bude hrát nejméně třikrát do měsíce. „Pokud budou ochotníci uvádět představení na jevišti divadla, pak jim budeme účtovat jen provozní nájemné. To je devět tisíc korun na den,“ uvedl Ivan Šendera, šéf obecně prospěšné společnosti. Ta si podle něj stanovila tři úkoly. „Hodláme uvádět představení v kompletní verzi, což Divadlo Bez zábradlí nedělalo. Operety a opery by tak měly zaznít s celou výpravou. Výběr nám ale komplikuje malé jeviště a orchestřiště karlovarského divadla. Do Karlových Varů ale zavítají všechna nejlepší představení, která zde mohou hrát,“ zdůraznil Šendera.

Divadlo chce ročně uvést kolem dvou set dvaceti představení. Od města získala nově zřízená 'opéeska' na roční provoz 13 milionů dvě stě tisíc korun. Z toho milion vrací za nájemné budovy městu. Celkem výdaje na divadlo budou město stát přes jednadvacet milionů.

„Je třeba opravit střechu a nezbytná je další údržba objektu. Tyto částky jsou zahrnuty v rozpočtu města,“ vysvětlil náměstek Tomáš Hybner.