Nadcházející Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech představuje vrchol kulturní sezony nejen v rámci kraje, ale i republiky. Jindy zaprášené Karlovy Vary se snaží dát se ´do gala´. Uklízí se ulice nejen v centru města, ale i v jeho okrajových částech.

„Máme smlouvy s dodavatelskými firmami a město je připraveno i smlouvy rozšířit a doplatit další peníze, aby byla zajištěna čistota a potřebný úklid během festivalu,“ říká mluvčí radnice Jakub Kaválek.

Problémy s čistotou a hlukem přetrvávají i nyní v lázeňském centru města, kde se staví a rekonstruují lázeňské domy a další stavby. „Bydlíme ve Škroupově ulici a všude kolem se staví. Domy, garáže, opravují se zde lázeňské domya podobně. Není tady chvíle klidu, těžká technika nám jezdí pod okny každou chvíli, sedm dní v týdnu,“ říká Josef Galousek.

Podle prezidenta MFF Jiřího Bartošky by bylo nejlepší, kdyby během festivalu řidiči co nejvíce omezili nadbytečné vjezdy do lázeňské zóny.

„Je tady jedno velké staveniště. I každá nablýskaná limuzína jím bude projíždět. Pokud možno, bude lepší se lázeňskému centru vyhnout,“ míní Bartoška.

Silnice a komunikace ve městě se magistrát snaží po výstavbě průtahu opravit v co největším rozsahu. „Například v Drahovicích se už jezdí docela dobře, stejně tak jako v některých částech Tuhnic. Nyní jsou pro změnu v rekonstrukci silnice v Rybářích, z centra se nedá dost dobře projet ani na Růžový Vrch. Je to ve městě komplikované,“ stěžuje si jeden z karlovarských taxikářů.

Úklid ulic a chodníků v rozsáhlejším režimu bude probíhat i během celého festivalu. Nejzatíženější lokalitou je tradičně prostranství před Thermalem a kolem hlavní pošty.