Kdo si myslel, že během letošního filmového festivalu zajde na zahájení této prestižní akce do karlovarské multifunkční haly, tak se mýlil. Podle primátora Werenera Hauptmanna se totiž bude v multifunčkní hale konat pouze doprovodná část festivalu.

„V multifunkční hale se bude v době filmového festivalu částečně i promítat. Ale nejen to, chceme představit multifunkčnost haly se vším všudy. To znamená, že tu bude přes festival kultura, sport, promítání, ale třeba i bruslení,“ seznámil s výhodami haly Hauptmann.

Město by mělo představit další zapojení haly v rámci festivalu během dneška.

Prezidnet MFF Jiří Bartoška podotkl, že uspořádat festival v hale během letošního ročníku není možné. „Je to příliš velké riziko, ale nebráníme se masovějšímu využití arény pro festival v příštích letech. Nyní jde v podstatě o nultý ročník, na němž lze teprve vyzkoušet, jak to bude fungovat,“ konstatoval prezident Bartoška.

Festival už také postupně odhaluje některé lahůdky ze svého letošního programu.

Pro 44. ročník MFF Karlovy Vary je opět připravena řada sekcí, v nichž se objeví přes dvě stovky titulů. První zajímavé tituly už jsou známy a jsou průběžně představovány na festivalových stránkách www.kviff.com. Jedním z prvních ohlášených hostů se stal americký autorský filmař Alan Rudolph.

MFF se koná od 3. do 11. července.