Prázdniny skončily, což se včera projevila i v autobusech hromadné dopravy a v předprodeji průkazek, protože všude bylo mnoho žáků a studentů. Dopravní podnik nezdražil ceny jízdenek a nedošlo ani k úpravám jízdních řádů.

„Nezměnilo se nic podstatného, jen jsme najeli na systém, který fungoval před prázdninami,“ potvrdil Pavel Bohánek, ředitel Dopravního podniku Karlovy Vary.

Fronty u předprodeje dlouhodobých jízdenek podle něj budou pokračovat ještě několik dní. „Nemyslím, že je to úplně tragické, lidé většinou čekají zhruba patnáct minut. Očekáváme však, že nával bude ještě v dalších dnech, až se školáci opět rozkoukají a začnou si průkazky vyřizovat.“

S jednou novinkou však cestující počítat mohou. Dopravní podnik zajistil novou linku, která bude pravidelně jezdit mezi Tržnicí a obchodním centrem Tesco. „Lidé si pohodlně nastoupí u Tržnice a poté pojedou k obchodnímu centru. Linka je zcela bezplatná, a proto autobus nebude mezi tržnicí a Teskem zastavovat, aby této možnosti lidé nezneužívali a nejezdili i cestující, kteří nemíří za nákupy,“ seznámil s podmínkami nové autobusové linky ředitel Bohánek.