„Do nákupů těchto autobusů se bude investovat 36 milionů korun. Všechny čtyři autobusy na plyn budou nízkopodlažní, jeden z dalších také a poslední bude částečně nízkopodlažní,“ seznámil s novinkami ředitel Dopravního podniku Karlovy Vary Pavel Bohánek.

Rozšíření a zmodernizování autobusové dopravy je podle primátora Karlových Varů Wernera Hauptmanna důležité. „Určitě je potřeba ještě více zlepšovat a zkvalitňovat služby. Proto vidím tento krok jako potřebný,“ konstatoval primátor.

Vozový park dopravního podniku čítá 89 autobusů. Z toho jich 65 jezdí na linkách městské hromadné dopravy. „Z toho tvoří nízkopodlažní vozy 66 procent. Méně pohybliví lidé tak mají jistotu, že když je zaručeno, že na určité lince pojede tento druh autobusu, tak tomu tak skutečně je,“ přislíbil ředitel Bohánek.

Průměrné stáří autobusů na linkách karlovarské MHD je zhruba sedm let. „Patříme rozhodně k těm lepším dopravcům, některá jiná města jsou na tom podstatně hůř. Navíc příští rok bychom chtěli koupit další čtyři autobusy na plyn,“ doplnil ředitel Bohánek.

Podle Bohánka nyní netrápí společnost nedostatek řidičů, protože lidé se naopak sami hlásí. „Rozhodně nemáme vyložený podstav. Naopak denně vyřizujeme telefony, kdy se nám lidé sami nabízejí. Možná to má souvislost i s ekonomickou krizí, kdy některé firmy končí a lidé už se zajímají o novou práci. Momentálně tedy žádné problémy s nedostatkem šoférů nejsou. Spíše je potřeba zaučit ty nové, aby nezklamali cestující a také naše požadavky,“ uzavřel Bohánek.