Stavba bazénu, který má být součástí karlovarské multifunkční haly, dostává už pevné obrysy, ačkoliv samotné zahájení nemá ještě požehnání od zastupitelstva. Radní totiž minulý týden odsouhlasili změnu stavby bazénu v rámci dokumentace, kterou zpracovává BfB Studio Antonína Buchty, tedy stejná projektová kancelář, která dodala projekt i na multifunkční halu.

Náměstek primátora Petr Keřka (ODS) informoval, že BfB požádala o posunutí termínu k předložení projektu na 30. června.

„Důvodem jsou některé změny v rámci projektu. S odbornou veřejností jsme například vedli diskusi ohledně realizace potápěčské věže. Vzhledem k tomu, že její stavba by nakonec mohla ohrozit dotaci z Evropské unie, jsme ji nakonec zrušili,“ uvedl Keřka.

K zásadní změně má dojít také v rámci samotného materiálu bazénu. Zatímco podle původních předpokladů se počítalo s klasickými keramickými obklady, v novém navržení je už nerez vana. Tato varianta bude podle Keřky o pětadvacet procent nákladnější než dlaždičky. „Nerez vana je dobré řešení pro nás plavce. Je ale jasné, že investorovi tím vzrostou náklady,“ konstatoval Pavel Banzet z Tělovýchovné jednoty Slovan, která na projektové dokumentaci s městem spolupracovala. Poslední největší změnou v projektu má být zvětšený prostor kolem bazénu, a to kvůli snazšímu pohybu imobilních návštěvníků plaveckého centra.

Celkové náklady na stavbu bazénu, na nějž má přispět Unie a který má mít délku 25 metrů, se mají vyšplhat na 200 milionů korun. Jeho výstavba by měla začít letos a skončit v příštím roce.

Na výstavbu bazénu bude vypsáno výběrové řízení.

„Velké zakázky budeme dělat prostřednictvím třetích firem. Konkrétní způsob soutěže budeme ještě řešit,“ dodal Keřka.