Ve dnech 28. až 29. května zde bude společnost Partnership Pictures natáčet válečný film o černošských stíhacích pilotech. „Tato společnost nás požádala o zábor prostranství před Národním domem pro pět válečných historických vozidel. Ke snímku potřebují jako kulisu zadní trakt Národního domu,“ vysvětlil Tomáš Hybner, náměstek karlovarského primátora.

Dotaz, zda by uvítal, aby američtí letci při této příležitosti srovnali Národní dům se zemí a město by konečně mohlo se zakletou památkou pohnout, nekomentoval. „Jsem po operaci a nesmím se smát. Jinak mi prasknou stehy,“ dodal s přemáháním.

Představitelé firmy Eltodo, která se má stát novým vlastníkem Národního domu, požádali radu města v této věci o povolení podnájmu třetí osobě, kterou je právě Partnership Pictures. Mluvčí společnosti Jan Rafaj zatím nechtěl k natáčení dávat žádné informace.

„Stále není jisté, zda se nakonec filmaři do Národního domu dostanou. Záleží totiž na radě města, která o této žádosti bude jednat příští týden v úterý. Do té doby jsme dali příslib, že se nebudeme k natáčení vyjadřovat, a proto zatím nemůžu ani říci, o jaký film by se mělo jednat,“ vysvětlil mluvčí Rafaj.

(iva, jako)