To není zatím zcela jasné ani poté, co se karlovarská primátorka Veronika Vlková (ODS) před několika dny setkala s představiteli společnosti Eltodo, která se má po kolaudaci této chátrající památky stát jejím vlastníkem. V rekonstrukci totiž brání podání několika žalob Ivem Ouřadou, který se o Národní dům s městem jako jeho bývalý vlastník soudí už několik let.

Na jednání s primátorkou zazněla informace, že by se město chtělo s Ouřadou mimimosoudně dohodnout. Jak ale upřesnil mluvčí radnice Jakub Kaválek, neznamená to, že by město chtělo cokoliv Ouřadovi zaplatit.

„Tohoto jednání jsem se neúčastnil. O jeho náplni ale vím, protože už předtím jsem byl se zástupci Eltoda v kontaktu. S panem Ouřadou už jsem se chtěl sejít během prázdnin, ale ze schůzky sešlo. Měla by se tedy konat začátkem září,“ uvedl náměstek Tomáš Hybner (ČSSD).

Podle něho už ale představitelé Eltoda před časem Ouřadu navštívili a projednali s ním celou problematiku.

„Zatím nechci předjímat, co je předmětem možné dohody mezi městem a Ivem Ouřadou,“ dodal Hybner.

Ouřada už v minulosti informoval karlovarskou radnici, že bude po městu žádat stamilionové odškodné. Včera se však k tomu nechtěl více vyjádřit.

„V tuto chvíli bych nerad prezentoval, jaké podmínky bychom chtěli po městu uplatnit. Nejdříve je potřeba, abych se s představiteli města sešel. V tuto chvíli mě však o novou schůzku nikdo z radnice nepožádal,“ poznamenal Ouřada.

Ten dodal, že vedení magistrátu už v roce 2005 před podpisem smlouvy s Eltodem vědělo, že podal ve věci Národního domu žaloby, které zablokovaly další nakládání s tímto objektem včetně zahájení rekonstrukce. Vedení radnice prostřednictvím náměstka Hybnera však opakovaně do médií uvedlo, že o podaných žalobách se město dozvědělo až v roce 2006.