Ani letos tomu nebylo jinak. Příjemně zaplněný areál hostince byl plný stánků s nejrůznějšími pochoutkami, pro návštěvníky byly přichystané nejrůznější soutěže, hrála příjemná muzika a lidé se dobře bavili. Zajímavostí jarmarku je to, že ho připravuje dvojice žen – Lenka Pelikánová a Zdeňka Ďurkovská.

„Máme spolek, který si říká Babí Léto 06, a v něm se snažíme pořádat nejrůznější akce, aby se v Jakubově občas něco pro lidi dělo,“ nastínila důvody pořádání jarmarku Lenka Pelikánová.

Letošní jarmark nabídl pro děti například představení dvou divadel, lidé se mohli utkat třeba v hodu polenem, běhání pro vodu nebo s vajíčkem, a kdo si raději odpočine konzumací pochoutek, tak ani ten nemusel zoufat. „Máme zde například skvělé domácí klobásy a mnoho dalšího. Lidé si vždy pochvalují kvalitu těchto pochoutek,“ dodala Pelikánová.

Akce pořádané spolkem Babí Léto 06 podporuje také obec. „Jsme rádi, že sem jezdí hodně lidí i z Ostrova, Karlových Varů i některých dalších míst, a je tedy vidět, že podobné věci nepořádáme pouze pro sebe,“ říká se spokojeným úsměvem Pelikánová.

„Během letoška přichystáme ještě lampiónový průvod, řádění čarodějnic, indiánské léto anebo vánoční jarmark,“ přislíbily dámy ze spolku Babí Léto 06.

Podle reakcí návštěvníků se akce v hostinci Na Statku v Jakubově podařila. „Jsem spokojená, že se tady něco po delší době dělo. Dobře jsem se pobavila a užila si jarmark,“ zhodnotila návštěvnice Blanka Poláková.