Po avii, kterou získali v roce 1985, doplnil v pátek jejich vozový park Mercedes Sprinter vybavený moderní technologií likvidace požárů.

„Je to plně samostatný vůz na všechny druhy zásahů. Se skutečně velkým ohněm si ale kvůli omezené kapacitě cisterny neporadí. Také proto doufáme, že se nám ve spolupráci s nejdeckou radnicí podaří co možná nejdříve sehnat i novou cisternu,“ uvedl František Němec, velitel jednotky Sboru dobrovolných hasičů Nejdek.

Městský úřad Nejdek zaplatil za nové auto necelé tři miliony korun. V garážích nahradí mitsubishi, které sloužilo k technickým zásahům. „Stane se z něj velitelský vůz,“ vysvětlil velitel.

To, že technologie hašení, která využívá aerosolu voda – vzduch, je skutečně nadmíru účinná, se mohlo několik stovek návštěvníků páteční slavnosti přesvědčit při prvním zásahu nové posily.

Nejdečtí hasiči si ve spolupráci se zaměstnanci firmy, která vůz dodala, vyzkoušeli likvidaci požáru osobního auta. „Díky aerosolu je uhašení požáru zaprvé velice rychlé, a za druhé se při něm spotřebuje až neuvěřitelně malé množství vody,“ dodal František Němec.