„Program jsme rozdělili na několik míst. Bude tady hlavní pódium, které nabídne například Davida Krause, nestárnoucí Karlex nebo dnes už v podstatě kultovní Lauru a její tygry. Do programu jsme ovšem zařadili i ostrovské mažoretky nebo vystoupení místní základní umělecké školy,“ konstatovala Iveta Drobná, místostarostka Nejdku.

Program na hlavním pódiu na náměstí začíná už v 9.30. Ve 14 hodin se pak rozezvučí i ostřejší muzika na rockovém pódiu za hasičárnou. Zde si přijdou na své fanoušci hardrocku, metalu i ještě ostřejších žánrů. „Vybrali jsme různorodé kapely, například In the shadows, Hard Attack, Animal Recources nebo kapelu Object, kterou asi fanoušci metalové muziky znají z dřívějška, kdy vystupovala a získávala úspěchy pod názvem Crom,“ uvedli pořadatelé z agentury M&C, která za podpory města má rockovou část programu na starosti.

Nudit se však nebudou ani ti, kteří nejsou fanoušky muziky. Mohou se těšit například na ukázky první pomoci, pohádky, které zahraje divadlo eMILLIon, a mnoho dalších věcí. Tento program poběží na parkovišti vedle papírnictví. Nejdecká knihovna pak nabídne například autorské čtení a také křest zajímavé knihy Příběhy v dětském koutku.