Nezaměstnanost absolventů a mladistvých je celorepublikově oproti minulým obdobím vyšší, jak vyplývá ze zpráv Českého statistického úřadu ze srpna 2009.

V současnosti je na Úřadu práce v Karlových Varech volných 88 pracovních míst, jedná se hlavně o pozice číšníka, servírky, recepční, sekretářky a všeobecné zdravotní sestry. Největší naději na úspěch mají všeobecné zdravotní sestry s ukončenou maturitou.

„V našem okrese je v současné době 246 zájemců o práci. Absolventů je pořád stejně, ale počet pracovních míst klesá,“ konstatuje tisková mluvčí Úřadu práce Veronika Rohošková. A dodává: „Nejvíce lidí se nám hlásí na začátku podzimu. Hodně mladých lidí začínat hledat práci až po prázdninách.“

Sehnat kvalitní a dobře placenou práci ve svém oboru je těžké, shoduje se mnoho čerstvých absolventů škol. „Bohužel jsem se nedostala tam, kam jsem chtěla, takže mi nezbývá nic jiného než si najít do příštího roku nějakou práci. Byla jsem se zeptat na Úřadu práce a řekli mi, abych si zkusila něco najít,“ popsala situaci Lucie Novotná.

(kk)