Mottem letošního loučení, které se v Nové Roli konalo už počtrnácté, byly čtyřicáté narozeniny místní knihovny. „Každý z ročníků této akce má svou košilku, nosné téma, se kterým je spojena i doprovodná výstava. Ta je tedy letos zaměřena na jubilejní čtyřicáté výročí založení knihovny a mapuje její kompletní historii,“ uvedla vedoucí novorolské knihovny Ladislava Nemčičová.

Jen za dopoledne zavítalo na loučení kolem šedesáti dětí, a to nejen z Novorolska. Ty se mohly zúčastnit soutěží rozdělených do čtyř věkových kategorií, odpoledne pro ně zahrála kapela Lucky Horses a konala se přehlídka Miss brouček. Do akce novorolské knihovny se mohli zapojit i dospělí, pro které organizátoři připravili soutěž Znám to, zaměřenou na vědní obory.

Že na novorolské loučení s prázdninami chodí děti pravidelně, potvrdil i sedmiletý Denis Doležal. „Jsem tu už poněkolikáté. Chtěl jsem si ještě užít prázdniny, protože do školy se moc netěším,“ přiznal se Denis.

Zorganizovat den plný her, kterého se účastní desítky dětí, není jen tak. V Nové Roli se na něm podílelo deset lidí. „Jde o pět knihovnic, a to nejen z Nové Role, ale i Mezirolí, Chodova a krajské knihovny. Pomáhají nám také děvčata z místního výchovného ústavu,“ dodala vedoucí knihovny.