Takto vypadá situace v karlovarské ODS podle některých kandidátů, kterým už dochází trpělivost a rozhodli se, že o tom veřejně promluví.

„Přihlášku jsem podal už před dvěma měsíci. Následně přišla od předsedy rady pana Vlka odpověď, že mě pozvou na nějaké jednání. Od té doby jsem už nedostal nic,“ říká podnikatel Stanislav Červený, kterému se takový postup rozhodně nelíbí.

„Nepřijde mi to normální a začínám už celkem pochybovat, zda budu do strany vůbec přijat. I když jsem slyšel o tom, že karlovarskou ODS řídí určitá skupina lidí, přesto mám stále zájem stát se jejím členem. Věřím totiž, že nástupem nových lidí by se tato situace mohla změnit,“ dodává Červený, který se do Karlových Varů přistěhoval z Vysočiny a chtěl by tu jako nový občanský demokrat dělat něco pro mladé lidi.

Podobné zkušenosti má i třicetiletá lékařka Markéta Špišiaková, která se po studiích medicíny vrátila z Plzně zpět do Karlových Varů.

„Není to právě to, co jsem si představovala. Chápu ale, že vedení strany si musí přihlášky jednotlivých kandidátů prostudovat. Nerozumím ale tomu, proč to trvá tak dlouho,“ konstatuje lékařka, která se domnívá, že karlovarská ODS potřebuje mladé lidi.

I ona má na vedení karlovarské ODS svůj názor, i ona ale věří, že se tento stav časem změní.

Předseda místní skupiny ODS Antonín Vlk vysvětluje, že průměrná doba na přezkoumání přihlášky je tři až čtyři měsíce. „Konkrétně paní doktorka Špišiaková podala přihlášku 1. října. To je krátká doba. Je nesmysl, že bychom bránili v přijetí nových členů do ODS. Každé první pondělí v měsíci zasedá místní rada, která přijímá limitovaný počet nových členů,“ podotýká předseda Vlk s tím, že po podání přihlášky následuje pohovor. Jak zaregaoval jeden z politiků, který má blízko k ODS, v Plzni trvá přijetí do ODS prý jen měsíc.

„Ze všech zájemců nakonec vybereme devadesát devět, troufl bych si říci i sto procent, kandidátů. To by musel být člověk členem StB, abychom ho nepřijali,“ pokračuje Vlk a dodává, že za všechny nové členy je ODS ráda.