„Rozhodně se nejedná o práce, které by provádělo město. Nás čeká rekonstrukce Staré Louky a Tržiště za 120 milionů korun, kterou však skutečně začneme až v říjnu a hotova bude do konce příštího roku. V současnosti probíhající zemní práce provádí správci inženýrských sítí, telekomunikační a energetické společnosti, O2 a ČEZ,“ uvedl mluvčí radnice Jan Kopál.

Náročnou rekonstrukci centra lázeňské zóny město už jednou o rok odložilo. Zdejší majitelé restaurací a přezahrádek tehdy protestovali, že září, kdy měla oprava původně začít, je lázeňská sezona v plném proudu a oni by tak přišli o zisky. Město na protersty přistoupilo a letos začne s opravami až v říjnu.

„Chceme co nejméně narušit letošní lázeňskou a turistickou sezonu, proto byl zvolen tento relativně pozdní termín,“ vysvětlil mluvčí magistrátu Jakub Kaválek.

Oprava Staré Louky by měla skončit na konci příštího roku.

A proč se město rekonstrukce centra lázní rozhodlo? Radnice chce podle Kaválka obnovit tvář Staré Louky tak, jak vypadala na z dobových reáliích. „To je záměr rekonstrukce této lázeňské frekventované zóny. Chceme promenádu vrátit do původní historické podoby, kdy byl celý výhled na korzo pro návštěvníky otevřen. Proto přemístíme i rododendrony, které lemují břeh řeky Teplé. Nahradí je stromy a pod nimi lavičky,“ dodal Kaválek.