Odstupujícího Evžena Potopalského nahradí Pavel Čekan.

„Odcházím z osobních důvodů. Po dvaceti letech práce u státní i městské policie se chci rozvíjet jiným směrem,“ komentoval svůj odchod Evžen Potopalský.

Letité zkušenosti u státní policie má i jeho nástupce Pavel Čekan.

„K policii jsem nastoupil už v roce 1980. Nejprve jsem pracoval na obvodním oddělení v Jáchymově, odkud jsem v roce 1993 přestoupil na operační středisko do Karlových Varů. Po přibližně ročním působení v Ostrově jsem v roce 2005 nastoupil na operační středisko Policejního prezidia do Prahy,“ nastínil Čekan svou kariéru.

Od státní policie odešel v hodnosti majora.

„S titulem bakaláře jsem nemohl dosáhnout na vyšší funkční zařazení. Na druhou stranu jsem za sebe dal plnohodnotnou náhradu. Můj syn nyní studuje Policejní akademii,“ doplnil nový velitel.

Současně s jeho předchůdcem opouští ostrovskou městskou policii další dva lidé – zástupce velitele Robert Ivan a strážník Jan Vrbovec.

„Znamená to tedy, že včetně mě nyní v Ostrově slouží 11 lidí. A to je podstav. Máme schváleno 16 strážníků,“ vysvětlil Čekan. Otázku svého zástupce zatím nechává otevřenou. „Zastupováním zatím pověřím jednoho z nejzkušenějších ostrovských strážníků Atillu Dömeho,“ doplnil Čekan.

A co se strážníků týká? „Chtěl bych oslovit bývalé kolegy ze státní policie. Jinak najdou zájemci o práci mezi strážníky informace na internetových stránkách mestoostrov.cz v podrubrice věnované městské policii,“ řekl Čekan.

Nový velitel neopomněl pochválit svého předchůdce. „Oddělení mi předal ve stavu, na němž nemusím prakticky nic měnit. Jenom personální politiku městské policie budu řešit podle svého,“ vysvětlil.

Novinkou ve funkci velitele městské policie bude pro Pavla Čekana prakticky denní kontakt s komunálními politiky. „Bude to pro mě nová zkušenost stejně tak jako zajištění ekonomického chodu celé organizace,“ dodal nastupující velitel.