Ve čtvrtek do nemocnice zavítal uznávaný fyzioterapeut Pavel Kolář, přednosta kliniky rehabilitace 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze Motole, aby vedl odborný seminář zaměstnanců.

„Přijel jsem podat informace o metodách potřebné péče o pacienty a také sdělit svůj názor na toto oddělení. Toto oddělení totiž vyžaduje rychlou a kvalitní péči,“ konstatoval Kolář.

Podle něj by bylo dobré i v budoucnu péči o pacienty ještě více zdokonalovat. „Určitě se budou hledat i další vzdělaní lékaři, aby se toto odvětví v této nemocnici ještě více rozšířilo. Vybavení však patří rozhodně k těm nejlepším. V této době už vychází ze škol řada dobrých odborníků,“ dodal fyzioterapeut.

Oddělení nabízí pokoje s vlastním sociálním zařízením, jsou zatepleny a nachází se zde i tři nadstandardní pokoje. Elektro i vodoléčba jsou moderně vybaveny a přístrojů pro zkvalitnění léčby je skutečně celá řada.

Kolář, který se stará o zdraví řady špičkových a známých sportovců, například Jana Železného a mnoha dalších, však také připomněl, že současná doba a způsob života mnohým lidem škodí. „Člověk by se rozhodně měl naučit vnímat vlastní tělo. Dnešní doba například lidem nabízí nedostatek pohybu, a když už pohyb mají, tak pouze statický. Lidé by tedy měli sportovat a snažit se pochopit, jak fungují svaly,“ poradil odborník.

On sám má na svou práci také určitý recept. „Vyšel jsem z neurofyziologických principů, kterým položil základy zhruba před třiceti lety doktor Václav Vojta, ale ty se snažím stále rozvíjet. Myslím, že zdejší pracoviště bude kvalitní,“ uzavřel Kolář.