VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otázka pro Janu Pavlíkovou, mluvčí Karlovarského kraje

Karlovy Vary – Jaký je systém proplácení regulačních poplatků v Karlovarské krajské nemocnici?

12.1.2010 4
SDÍLEJ:

Jana Pavlíková, tisková mluvčí Krajského úřaduFoto: DENÍK/Archiv

Systém proplácení regulačních poplatků v Léčebně dlouhodobě nemocných (LDN) v Nejdku je od 1. ledna 2010 stejný jako systém proplácení těchto poplatků v lékárnách. Pacienti musí regulační poplatek v LDN zaplatit, dále si v LDN musí vyzvednout formulář „žádost o poskytnutí daru“. Tuto žádost vyplní (včetně čísla bankovního účtu, kam chtějí poukázat platbu a svého podpisu) a do třech pracovních dnů následujících po zaplacení poplatku v LDN ji společně s dokladem o zaplacení regulačního poplatku odešlou na krajský úřad.

Proplácení regulačních poplatků v Karlovarské krajské nemocnici (nemocnice v Karlových Varech, v Sokolově a v Chebu) od 1. ledna 2010 je zcela odlišné od systému proplácení regulačních poplatků v lékárnách nebo v LDN. Pacienti v nemocnici zaplatí zákonem stanovenou výši regulačního poplatku. Při jeho zaplacení obdrží doklad o zaplacení. Pokud mají zájem o proplacení poplatku, tak na tento doklad doplní číslo bankovního účtu, na který chtějí poukázat platbu a doklad podepíší. Takto vyplněný doklad odevzdají do patnácti dnů od zaplacení poplatku do připravených sběrných nádob, které jsou na vrátnici jednotlivých nemocnic.

V případě, že pacient hradí regulační poplatek bezhotovostně, obdrží při odchodu z nemocnice tzv. dlužní úpis, na který doplní číslo účtu, kam chce poskytnout platbu, úpis podepíše a po úhradě poplatku připevní k dlužnímu úpisu výpis z účtu, stvrzující uskutečnění platby. Vyplněný dlužní úpis společně s dokladem o zaplacení regulačního poplatku musí do patnácti dnů vhodit do připravené sběrné nádoby v areálech nemocnic v kraji.

Pro pacienty Karlovarské krajské nemocnice, Sokolov a Cheb platí, že své žádosti o zaplacení regulačního poplatku musí vložit do nádob v areálu nemocnice, nikoliv zasílat na krajský úřad. Zpracování žádostí provádí zaměstnanci nemocnice.

Dotazy k proplácení poplatků v nemocnicích provádí zaměstnanci nemocnice na adrese poplatky@kkn.cz, nebo telefonicky na čísle 359 882 609.

Od 1. ledna 2010 v lékárně nemocnice v Karlových Varech nejsou již uhrazené poplatky vypláceny pacientům v hotovosti, ale ti si o to musí písemně požádat předepsaným formulářem. K žádosti musí připojit doklad o zaplacení z lékárny, číslo bankovního účtu a žádost do třech pracovních dnů po zaplacení poplatku odeslat na adresu uvedenou ve formuláři.

Autor: Ivana Kalinová

12.1.2010 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Místo zón rezervace. UNESCO chrání lázeňský trojúhelník

Baarová měla oči mandlové a Mandlová barové.

Jak by vypadaly rozhovory mezi Baarovou a Mandlovou?

Roháči a ZUŠ Choir Melodie zazpívají koledy v Pluhově domě

Horní Slavkov – I v letošním roce zahrají Roháči na „Pluháči“. Jeden ze svých vánočních koncertů odehrají právě v koncertním sále Pluhova domu.

Pohřešovanou ženu našli. Na pomoc bylo pozdě

Sokolovsko - Od sobotního večera pátrali sokolovští policisté po 52leté ženě z Chodova. Ta nakonec byla nalezena, přivolaný lékař jí však už nemohl pomoci.

Dominanty města jsou z papíru

Aš - Několik ašských dominant se dočkalo papírového vydání. Zájemci si budou moct z vystřihovánek slepit modely ašské radnice, muzea, Bismarckovy rozhledny na vrchu Háj, věž Neubergu v Podhradí a areál minerálního pramene v Dolních Pasekách.

OTÁZKA PRO: Hanu Bartošovou, starostku obce Teplička

Maximální rychlost, kterou řidiči smí projet obcí Teplička, se snížila ze sedmdesáti kilometrů v hodině na padesát. Proč k tomu došlo?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT