VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otázka pro Jaroslava Bradáče, krajského radního

Karlovarský kraj – Jakou částkou přispěje v letošním roce Karlovarský kraj na podporu ochrany životního prostředí a environmentální vzdělávání?

26.5.2010
SDÍLEJ:

Jaroslav Bradáč (ČSSD), krajský radníFoto: DENÍK/Archiv

Kraj letos rozdělí částku jeden milion korun. V rámci těchto příspěvků byli v letošním roce uspokojeni všichni žadatelé, kteří splnili potřebné formální náležitosti. Jednalo se o 14 projektů nestátních neziskových organizací zaměřených například na záchranné programy zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů, jejich mapování a monitoring, na programy ochrany biodiverzity nebo na podporu činnosti záchranných stanic pro zraněné a handicapované živočichy.

Finanční příspěvek ve výši 100 tisíc korun získalo například Hipocentrum PÁ–JA na projekt záchrany handicapovaných živočichů nebo občanské sdružení ZAMENIS na realizaci záchranného programu užovky stromové s příspěvkem 64 tisíce korun.

Zcela jiná situace nastala v případě příspěvků na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu. Zde bylo podáno 34 žádostí s požadavkem na 1,9 milionu korun. Kraj má ovšem k dispozici pro tento rok 900 tisíc korun, proto byl schválen příspěvek pouze 20 žadatelům. Projekty jsou zaměřené především na celoroční provoz střediska s ekovýchovným zaměřením, akce pro veřejnost a informační materiály s ekotematikou.

Finanční příspěvek ve výši 85 tisíc korun získalamimo jiné nezisková organizace DROSERA na projekt Přírodní naučné stezky Bublava nebo Ekologické centrum Meluzína RCA Brontosaurus, které dostalo 88 tisíc korun na využití botanické zahrady v Dalovicích k environmentální výchově. Žadatelé v rámci obou těchto dotačních titulů mohli dostat příspěvek do maximální výše 80 procent celkových nákladů projektu, avšak nejvíce 100 tisíc korun. Zbývající částku si musí dofinancovat z vlastních zdrojů.

Autor: Jakub Kopřiva

26.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Místo zón rezervace. UNESCO chrání lázeňský trojúhelník

Baarová měla oči mandlové a Mandlová barové.

Jak by vypadaly rozhovory mezi Baarovou a Mandlovou?

Roháči a ZUŠ Choir Melodie zazpívají koledy v Pluhově domě

Horní Slavkov – I v letošním roce zahrají Roháči na „Pluháči“. Jeden ze svých vánočních koncertů odehrají právě v koncertním sále Pluhova domu.

Pohřešovanou ženu našli. Na pomoc bylo pozdě

Sokolovsko - Od sobotního večera pátrali sokolovští policisté po 52leté ženě z Chodova. Ta nakonec byla nalezena, přivolaný lékař jí však už nemohl pomoci.

Dominanty města jsou z papíru

Aš - Několik ašských dominant se dočkalo papírového vydání. Zájemci si budou moct z vystřihovánek slepit modely ašské radnice, muzea, Bismarckovy rozhledny na vrchu Háj, věž Neubergu v Podhradí a areál minerálního pramene v Dolních Pasekách.

OTÁZKA PRO: Hanu Bartošovou, starostku obce Teplička

Maximální rychlost, kterou řidiči smí projet obcí Teplička, se snížila ze sedmdesáti kilometrů v hodině na padesát. Proč k tomu došlo?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT