Ty mají vedle preventivního účinku ještě jeden důležitý úkol: sbírat statistická data. A ta vyznívají v neprospěch řidičů. Valná většina z nich totiž v měřených úsecích překročila povolenou padesátku. „Prakticky každý třetí jel rychleji. Na obranu hříšníků ovšem musím říci, že se většina z nich držela v toleranci pěti kilometrů v hodině. Tedy ještě v rozmezí, které tolerujeme,“ uvedl Marcel Vlasák, velitel karlovarské městské policie.

Je ale i dost takových, kteří si z rychlostních limitů velkou hlavu nedělají. Plných dvaadvacet procent motoristů totiž překročilo i tolerovanou pětapadesátku. Největší rychlost, kterou měřicí tabule zaznamenaly, byla 131 kilometrů v hodině. Tak rychle se řítili řidiči ve Staré Roli a v ulici Na Vyhlídce. „Byli to nejspíše motorkáři,“ doplnil Vlasák.

Měřicí tabule jsou na třech místech v Karlových Varech (ulice Závodu míru, Moskevská a Na Vyhlídce) od 27. července. Už dnes se ale připravuje jejich stěhování. „Členové bezpečnostní komise města už připravují varianty jejich dalšího umístění,“ vysvětlil velitel. Lokality, v nichž by se měly objevit, budou známé do konce roku.

Vedle rychle jedoucích motoristů ovšem zaznamenali strážníci také vandala, který poškodil měřicí zařízení v ulici Na Vyhlídce. „Zhoupl se na kabelu a utrhl jej. Tabuli jsme proto museli přestěhovat na jiné místo, kde už na ni nikdo nedosáhne,“ dodal velitel karlovarské městské policie.